تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۹ دي ساعت ۱۱:۴۶ بازدید: 1690      نظرات: 0      کد مطلب: 14117
گام بلند شهروندان برای تأمین هزینه‌های درمان

کومار 8 ساله برای بخشی از هزینه‌ها نیازمند کمک است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کومار(کیوان) 8 ساله به بیماری صعب العلاج استئوسارکوم مبتلا شده و بخش از هزینه‌های درمان وی به کمک شهروندان وابسته است.

کومار فرزند بزرگ یک خانواده از اقشار ضعیف است که در 2 ماه گذشته به بیماری استئوسارکوم مبتلا شده و برای تهیه داروها و برخی هزینه‌های جانبی دوره شیمی درمانی خود به کمک شهروندان نیاز دارد.

خانواده این کودک از پرداخت هزینه‌ها عاجر مانده و از شهروندان خواسته‌اند با کمک به وی آنها را در درمان این کودک یاری دهند.

امیر حاجی پور پدر کومار در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدلیل اینکه به کارگری مشغول هستم توانایی پرداخت هزینه‌های پزشکی را ندارم.

وی افزود: اگرچه تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند اما برای تهیه داروها به وسیله بیمه با مشکل روبرو هستند و باید بصورت آزاد آنها را تهیه نماییم.

وی با بیان اینکه چندین بار برای فروش کلیه‌های خودم برای تأمین هزینه‌های درمانی کومار فکر کرده ام تصریح کرد: بدلیل اینکه با این‌کار توان کار کردن و سرپرستی خانواده را از دست خواهم داد منصرف شده‌ام و حال بدلیل ناتوانی مالی چاره‌ای جز درخواست از شهروندان برای کمک به کومار ندارم.

حاجی پور با بیان اینکه از زمان انتشار این خبر در هاژه نزدیک به 10 میلیون تومان از سوی شهروندان برای کومار واریز شده از شهروندان خواست برای نجات جان کومار و تأمین هزینه‌های درمان، وی را یاری دهند.

به گزارش هاژه، با انتشار این خبر از سوی هاژه، برخی از افراد خیر نیز برای کمک به این خانواده اعلام آمادگی کرده‌اند.

یکی از خیرین مهابادی ساکن شهر ارومیه که بخشی از کارهای اداری و بیمارستانی وی را برعهده گرفته اظهار کرد: هزینه‌های شیمی درمانی کومار با توجه به تفاهم‌نامه با سازمان مردم نهاد محک کاملا رایگان صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با تفاهم‌نامه بیمارستان امید و سازمان حمایت از کودکان سرطانی محک، هزینه‌های شیمی درمانی کودکان سرطانی بصورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌های تهیه درمان و برخی مخارج جانبی دیگر در صورت ارائه فاکتور معتبر بازگردانده می‌شود.

وی تصریح کرد: خانواده‌هایی که با این مشکل دست به گریبان هستند معمولا برای تهیه اولین دوره نیازمند کمک مالی می باشند و با ارائه فاکتور و بازپرداخت هزینه‌ها توان تأمین بخش از مخارج را برای دوره‌های دیگر خواهند داشت.

به گزارش هاژه، امیرحاجی پور ساکن یکی از روستاهای شهرستان ارومیه در منطقه " دول" است و دارای 2 فرزند به نام‌های کومار و دیاکو می‌باشد که فرزند بزرگ وی به بیماری سرطان مغز استخوان مبتلا شده است، انتشار خبر وی در هاژه موجب شده برخی افراد خیر برای کمک به این خانواده اعلام آمادگی کنند و در راستای تأمین هزینه‌ها و کارهای اداری وی را یاری دهند.

مدارک پزشکی و مستندات وی مورد تایید هاژه قرار گرفته و شهروندان می‌توانند مابلغ خود را به  شماره کارت 6277601844986396 بنام امیر حاجی پور و 6037991948405281 بنام نسرین صوفی زاده بربرانی واریز نمایند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد