تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ دي ساعت ۱۴:۱۲ بازدید: 793      نظرات: 0      کد مطلب: 14114

قاتل خاموش جان جوان دیواندره‌ای را گرفت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره گفت: قاتل خاموش (گاز منواکسیدکربن) در این شهر جوان ۱۸ ساله را به کام مرگ کشاند.
محمد شاه‌ویسی روز سه‌شنبه ایرنا اظهار داشت: این حادثه بامداد امروز اتفاق افتاد جوانی با هویت معلوم بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داد.
وی یادآور شد: مردم در هنگام استفاده از وسایل گازسوز نکات ایمنی را رعایت کنند تا با چنین حوادث تلخ و ناگواری مواجه نشویم.   
این دومین حادثه گازگرفتگی و مرگ خاموش در شهرستان دیواندره در دی ماه جاری است، اوایل ماه جاری گازگرفتگی در روستای قره گل از توابع بخش مرکزی منجر به مرگ یک نفر و مسمومیت پنج نفر دیگر شده بود.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز پیشتر گفته بود: براساس آمارهای موجود از اول مهر امسال تا ۲۸ آبان در این استان ۴۶ نفر با گاز منواکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند.
مصطفی فرامرزی اظهار داشت: در مجموع در این بازه زمانی ۴۶ نفر از مردم شهرهای مختلف استان با گاز منواکسیدکربن مسموم شده  که چهار نفر آنها فوت کردند.
وی افزود: در این مدت، ۲۲ حادثه مربوط به گاز منواکسیدکربن در استان روی داد که ۹ مورد آن در شهرستان بیجار، پنج حادثه در سنندج، سه حادثه مریوان، سه حادثه سقز و ۲ حادثه نیز در سروآباد و دهگلان بوده است.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: بیشترین آمار حادثه دیدگان مربوط به شهرستان بیجار با ۲۱ مصدوم و یک فوتی و سنندج با پنج مصدوم و یک فوتی بوده است.
وی اضافه کرد: در صورت مشاهده موارد گازگرفتگی مهمترین اقدام، رساندن اکسیژن (هوای تازه) به مصدوم و تماس با اورژانس ۱۱۵ است ضمن اینکه باز کردن پنجره اتاق یا خارج کردن فرد از آن محیط موثرترین اقدام برای بهبود حال مسموم است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد