تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ دي ساعت ۲۱:۵۳ بازدید: 378      نظرات: 0      کد مطلب: 14102

پدافند غیرعامل شهرستان مهاباد با موضوع تهدیدات زیستی و سایبری تشکیل جلسه داد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شورای پدافند غیرعامل شهرستان مهاباد با هدف شناسایی مشکلات و تهدیدات زیستی و سایبری تشکیل جلسه داد.
داود آقایی  رئیس گروه طرح و اجرای پدافند غیر عامل استان آذربایجان غربی در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اهداف کلی پدافند غیرعامل رصد تهدیدات، پایش و بازدارندگی و ارائه خدمات برای شهروندان است.
وی افزود: امنیت غذایی یکی از اولویت‌های پدافند غیرعامل زیستی است که با آگاه سازی شهروندان نسبت به مصرف مواد غذایی سالم و ایمن در ارتباط می‌باشد.
آقایی با تأکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در پدافند غیرعامل اظهار کرد: آگاه سازی شهروندان به استفاده از اقلام و کالاهای استاندارد توسط رسانه‌ها نقش تعیین کننده در کاهش تهدیدات خواهد داشت.
رئیس گروه طرح و اجرای پدافند غیر عامل استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: نظارت کافی بر روند تولید مواد غذایی، نگهداری، توزیع و عرضه آنها از دیگر موضوعات اصلی پدافند غیرعامل است که مسوولان شهرستان باید نسبت به افزایش ضریب ایمنی آن اقدامات و دستورالعمل‌ها را اجرا نمایند.
آقایی با اشاره به توجه ویژه به استفاده از انرژی‌های پاک و  پنل‌های خورشیدی اظهار کرد: تمامی ادارات موظف شده‌اند 20 درصد از هزینه های خود را برای تهیه پنل های خورشیدی اختصاص دهند.
خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی شهرستان مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: جلسات پدافند غیرعامل در شهرستان مهاباد با حضور روسای ادارات مرتبط و با هدف ارائه گزارشات و اجرای برنامه‌های آموزشی در کمیته‌های 12 گانه برگزار می‌گردد.
وی افزود: انتظار می‌رود برابر دستورالعمل‌ها، کمیته‌ها نسبت شناسایی تهدیدات و نقاط آسیب پذیر در بخش‌های مختلف آب، مواد غذایی، کشاورزی و... اقدام نمایند و گزارشات مستند و دقیق خود را در جلسات ارائه دهند.
وی با اشاره اهمیت نقشه خطر پذیری و مکانیابی نقاط اسکان اضطراری در شهرستان اظهار کرد: دستگاه‌ها و ادارات شهرستان در کمیته‌های تخصصی باید موانع مشکلات پیش رو در این بخش را شناسایی و نسبت به اارئه گزارش به شورای پدافند شهرستان و استان اقدام نمایند.
گزارش: سوران آغاز 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد