تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ دي ساعت ۱۷:۱۷ بازدید: 1775      نظرات: 0      کد مطلب: 14097

روایتی متفاوت از دستگیری یک سارق احشام در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری یک سارق احشام در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ برزو تجاری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: درپی کسب خبری مبنی بر سرقت احشام در روستاهای شهرستان مراتب در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت و پس از یکسری عملیات مخفیگاه متهم شناسایی و بصورت نامحسوس تحت نظر قرار گرفت.
وی افزود: پس از کسب مجوز قضایی، سارق احشام دستگیر و در بازجویی‌ها به 32 راس گوسفند، 8 راس گوساله در قالب 4 فقره سرقت به ارزش 250 میلیون تومان اعتراف کرد.
سرهنگ تجاری با بیان اینکه احشام سرقتی تحویل مالباختگان شده تصریح کرد: آنچه این عملیات دستگیری را متفاوت می‌کرد سرقت 2 رأس دام سنگین از یک منزل روستایی بود که تمامی دارایی یک خانواده به حساب می‌آمد و 2 فرزند کوچک خانواده نیز بشدت تحت تأثیر آثار روحی قرار گرفته بودند و همین امر موجب شد با حساسیت بیشتری دستگیری سارق در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: با تلاش بی وقفه مأموران نیروی انتظامی در مدت زمان کوتاهی با دستگیری این سارق مشکلات روحی و احساسی 2 فرزند این خانواده را التیام ببخشند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: برگرداندن آرامش روانی و اموال مسرقه به این خانواده روستایی برای نیروی انتظامی شهرستان بسیار حائز اهمیت بود.
این مقام انتظامی در پایان به دامداران توصیه کرد: با حساسیت بیشتری نسبت به افزایش ضریب ایمنی ساختمان‌های نگهداری احشام و نگهبانی از آن اقدام نمایند و شبانه به بصورت مرتب به محل نگهداری احشام سرکشی نمایند. همچنین از درهای با ضریب ایمنی بیشتر و مکان‌های مطمئن جهت نگهداری دام‌های خود استفاده نمایند.
به گزارش هاژه، یکی از موضوعاتی که در برخی خبرهای مربوط به سرقت و یا کلاهبرداری ابعاد رسانه‌ای به خود نمی‌گیرد، وضعیت روحی و روانی افرادی است که در این موضوعات متضرر می‌شوند. 
در نگاه اول سرقت احشام اگرچه ناخوشایند است اما در بسیاری از مناطق کشور روی می‌دهد، با این تفاوت که در برخی از موارد تمام دارایی و سرمایه یک خانواده روستایی را تشکیل می‌دهد و اقتصاد و وضعیت روحی و روانی یک خانواده به کشف و دستگیری سارقین بستگی پیدا می‌‌کند.
عکس تزئینی است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد