تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي ساعت ۲۳:۱۴ بازدید: 448      نظرات: 0      کد مطلب: 14094

مشکلات تأمین آب شرب روستای برده میش مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بدنبال مشکل تأمین آب شرب روستای برده میش در بخش مرکزی شهرستان مهاباد، ساکنان خواستار تعیین تکلیف و رفع این معضل شده‌اند.

در چند روز گذشته تعدادی از ساکنان و دهیار روستا در تماس با هاژه خواستار اقدام جدی مسوولان برای رفع مشکل کم آبی دراین روستا شده‌اند.

ساکنان گفته‌اند که تأمین آب شرب روستا از طریق آب شیرین کن با توجه به قیمت بالای آن، طرحی با قابلیت اجرایی نمی باشد و مسوولان باید هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل قبل از بروز مشکلات بیشتر اقدام نمایند.

کمال نالوسی رییس آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد در گفتگو با هاژه درخصوص مشکل تأمین آب روستای برده میش بخش مرکزی اظهار کرد: متأسفانه تاکنون 5 بار با حفر چاه برای تأمین آب شرب روستا اقدام شده اما کمیت و کیفیت آب درحدی نبوده که بتواند آب روستا را تأمین نماید.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد مخالفت برخی از روستاییان با حفر چاه در زمین‌های مجاور زمین زراعی آنها می‌باشد و آنها معتقدند که حفر این چاه به کمیت آب چاه کشاورزی آنها لطمه می‌زند.

نالوسی تصریح کرد: مکانهای پیشنهادی روستائیان توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته اما یا فاقد آب هستند و یا کیفیت آن مورد تایید نیست، و روستائیان مکان‌های پیشنهادی آبفای روستایی و کارشناسان را قبول ندارند.

رییس آب و فاضلاب روستایی مهاباد با بیان اینکه مشکلات تأمین اعتبار در این زمینه وجود ندارد اضافه کرد: تنها راه حل فعلی  تعیین مکانی جدید با دارا بودن حداقل استانداردها از سوی روستائیان است و یا اجازه حفر چاه را در مکان‌های پیشنهادی کارشناسان بدهند.

نالوسی با اشاره به پیشرفت فیزیکی طرح مجتمع 141 واحدی آبرسانی به روستاهای شهرستان اظهار کرد: این طرح درحال اجرا و پیمان سپاری است، همچنین لوله های ویژه انتقال آب به طول 10 کیلومتر خریداری شده‌، اما برای حل مشکل این روستا بهترین گزینه درحال حاضر حفر چاه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای تأمین آب شرب این روستا دستگاه آب شیرین کن به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی مطرح است تصریح کرد: اگرچه دستگاه آب شیرین کن در دستور کار قرار دارد اما بدلیل بالا بودن قیمت آن به عنوان یکی از گزینه‌های نهایی مطرح است.

گزارش: سیاوش احمدی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد