تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي ساعت ۱۸:۲۵ بازدید: 1807      نظرات: 0      کد مطلب: 14093
در یک دورهمی فعالان حوزه کتاب در مهاباد

7 عنوان کتاب در نشر ژیر مهاباد معرفی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، دفتر انتشارات ژیر در مهاباد روز سه شنبه مورخه 10 دیماه میزبان نشست دورهمی نویسندگان و فعالین حوزه فرهنگ و ادب بود و در آن 7 عنوان کتاب از نویسنده حوزه رمان و داستان‌نویسی معرفی شد.
یعقوب خضری مدیرمسوول نشر ژیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: 7 اثر جدید از  صلاح گل‌اندامی نویسنده مهابادی در سال‌جاری چاپ شده و در چند روز آینده روانه بازار می‌شود.
وی افزود: این 7 عنوان کتاب کوردی شامل "به‌ر له‌وه شه‌و بزرینگێته‌وه" با موضوع داستان‌های کوتاه کوردی، "به‌کره و خه‌ونه شینه‌کانی کچێک" با موضوع نمایشنامه موزیکال مکتوب، "گه‌ڔانه‌وه پاشای ده‌ریا" با موضوع نمایشنامه کوردی، " وه تۆ ئه‌و چیرۆکه بڕوا ده‌که‌ی" ، "خه‌زاڵ و هاواڵی منداڵیم" ، مانا ون بوه‌کانی ژیان" با موضوع داستان‌های کوتاه کوردی و " وه‌ختێک کرمی ئاورێشمی باڵ ده‌گرێ" با موضوع داستان‌های کوتاه کوردی حاصل تلاش 15 ساله نویسنده است.
خضری تصریح کرد: به گفته نویسنده اثر کتاب‌های "به‌کره و خه‌ونه شینه‌کانی کچێک" و "گه‌ڔانه‌وه پاشای ده‌ریا" یکی از اولین کارهای موزیکال مکتوب در حوزه کودکان است.
مدیرمسوول نشر ژیر در ادامه اضافه کرد: کلیه این آثار در تیراژ 1 هزار جلد به چاپ رسیده است.
یعقوب خضری افزود: 5 اثر دیگر از نویسنده صاحب سبک صلاح گل‌اندامی درحال آماده سازی است و در آینده نزدیک به زیر چاپ خواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه انتشارات ژیر در نظر دارد ماهیانه نشست‌های دورهمی نقد و بررسی چالش‌های حوزه کتاب و نشر برگزار کند تصریح کرد: نقد و بررسی کتاب‌های معرفی شده، مشکلات حوزه کتاب و چاپ و بررسی ژانرهای ادبی از اولویت‌های این انتشارات در نشست‌های دورهمی است.
در ادامه مهرداد رامیدی نیا پیام نویسنده آثار را در این مراسم قرائت کرد. 
در بخشی از این پیام صلاح گل اندامی نویسنده آثار به تشریح شخصیت‌های داستان‌های کوتاه آثارش پرداخته و گفته است: با مطرح شدن شخصیت‌های جدید در این آثار شخصیت‌های قدیمی داستان‌ها از یاد نرفته‌اند.
بخش دوم این مراسم به نشست دورهمی نویسندگان و فعالان حوزه کتاب و چاپ اختصاص داشت.
به گزارش هاژه، انتشارات ژیر در سال 96 تأسیس شده و تاکنون 30 عنوان کتاب کوردی و فارسی توسط این انتشارات به چاپ رسیده و 9 عنوان کتاب دیگر درحال آماده سازی است.
 گزارش: یونس آزور 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد