تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي ساعت ۱۷:۴ بازدید: 592      نظرات: 0      کد مطلب: 14092
مهاجرت ورزشکار پارالمپیکی کرمانشاه به ترکیه

خالوندی: تصمیم سختی بود، اما مجبور شدم


محمد خالوندی ورزشکار ملی پوش پارادوومیدانی ایران در رشته پرتاب نیزه و دارنده دو مدال طلای پارالمپیک خبر مهاجرتش به کشور ترکیه را تایید کرد.
این ورزشکار ملی پوش کرمانشاهی در گفت و گو با ایسنا، بابیان اینکه درحال انجام کارهای مربوط به مهاجرتش به کشور ترکیه است، اظهارکرد: از نزدیک دو سال پیش از طرف یکی از باشگاه‌های ترکیه درخواستی برای همکاری با این باشگاه داشتم، اما چون منتظر بودم شرایط در داخل کشور برایم بهتر شود، صبر کردم که بی‌فایده بود.
وی تصریح کرد: به آینده‌ام فکر می‌کنم و به اینکه بعد از پایان ورزشم مورد حمایت چندانی قرار نمی‌گیرم، برای همین هم خودم و هم خانواده‌ام این تصمیم بسیار سخت را گرفتیم.
خالوندی تاکید کرد: نه قرار است غیرقانونی بروم و نه اینکه فرار کنم، به کشور ترکیه می‌روم تا علاوه بر بازی برای این کشور، تجربه چندین سال حضورم در رشته پرتاب نیزه را در اختیار آنها قرار دهم.
وی در پاسخ به اینکه فدراسیون از چه زمانی در جریان قصدش برای مهاجرت به ترکیه بوده، گفت: از ابتدای امسال مسئولین فدراسیون متوجه شدند که می‌خواهم به ترکیه مهاجرت کنم، اما متاسفانه هیچ کاری نکردند و برایشان بی‌اهمیت بود.
دارنده دو مدال طلای پارالمپیک اضافه کرد: درحال حاضر ماهانه تنها نزدیک به 940 هزار تومان حقوق می‌گیرم که باید با این حقوق مکمل بخرم، به مسابقات بروم و هزینه مربی و خرج و مخارج خانواده‌ام را بدهم که  جوابگوی یک دهم این هزینه‌ها هم نیست.
وی با بیان اینکه بین ورزشکاران تَن‌سالم و معلول از نظر در اختیار قرار دادن امکانات و حقوق تبعیض‌های زیادی وجود دارد، یادآور شد: چندسال پیش قانونی برای حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی قرار دادند که طبق آن فرزندان این ورزشکاران در آینده استخدام می‌شوند، درحالی که فرزند من اکنون چندسال بیشتر ندارد و این قانون هیچ کمکی به خود من که اکنون به حمایت نیاز دارم، نمی‌کند.
خالوندی گفت: طبق قانون پس از مهاجرتم حداقل تا دو سال نمی‌توانم با پرچم ترکیه در مسابقات حاضر شوم، برای همین احتمال دارد در مسابقات المپیک 2020 حضور نداشته باشم، اما مسئولین باشگاهی که با آن قرارداد بسته‌ام تاکید کرده‌اند که این مشکل را حل می‌کنند تا بتوانم در 2020 برایشان به میدان بروم.
وی در پایان عنوان کرد: می‌دانم که مردم کشور و شهرم از تصمیم من ناراحت می‌شوند، اما امیدوارم درکم کنند و بدانند که مجبورم مهاجرت کنم.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد