تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ دي ساعت ۱۸:۲۱ بازدید: 401      نظرات: 0      کد مطلب: 14076

کانون فرهنگی هنری قبله ویژه خواهران در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کلاس قرآن خواهران کانون فرهنگی هنری قبله با حضور رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهاباد در مسجد قبله افتتاح شد.
محمد ارجمندی مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: ساختمان کلاس قرآن خواهران کانون فرهنگی هنری قبله با همت اعضای کانون و کمک خیرین شهرستان مهاباد در حیاط مسجد قبله احداث شده 
وی افزود: کل هزینه ساخت این کانون توسط خیرین تأمین اعتبار شده و اعضای کانون و مدیران کانون فرهنگی هنری مسجد قبله در جمع آوری کمک‌ها نقش داشته‌اند، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیز مجوز احداث ان را صادر کرده است.
ارجمندی هدف از احداث این ساختمان و ایجاد کانون فرهنگی هنری مسجد قبله را توسعه مراکز تخصصی آموزش و تربیت قرآن آموزان اعلام کرد و گفت: در شهرستان مهاباد 105 کانون فرهنگی مساجد دایر شده و این کانون‌ها مجری برگزاری دوره‌های آموزشی، فرهنگی و هنری در مساجد را برعهده دارند.
مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد  در پایان اظهار کرد: در هر مسجد 1 الی 5 نفر می توانند به عنوان مدیر کانون مساجد توسط امام جماعت انتخاب شوند و شورای کانون برنامه‌های فرهنگی  هنری مختلف را برگزار کند.
در بخشی از این مراسم رییس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه شهرستان مهاباد نیز ضمن تقدیر از تلاش اعضای کانون و کسانی که در این راه تلاش کرده‌اند اظهار کرد: ایجاد کانون‌های فرهنگی مساجد می‌تواند در آموزش تخصصی قرآن به خواهران نقش اساسی را ایفا نماید.
عبدالسلام امامی در بخشی از سخنان خود به جایگاه والای همسران در خانواده و اجتماع اشاره کرد و گفت: احترام و محبت در منزل، خانواده‌ها  را از آسیب‌ها ایمن سازد.
بخش پایانی مراسم به مولودی خوانی اختصاص داشت.
به گزارش هاژه، ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد شهرستان مهاباد در نیمه دوم سال 1394 افتتاح شده و تاکنون 105 کانون را در مساجد افتتاح و برگزاری برنامه‌های قرآنی و مذهبی فرهنگی مساجد را برعهده دارد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد