تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي ساعت ۲۱:۵۵ بازدید: 449      نظرات: 0      کد مطلب: 14073

بخش اول هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی آذربایجان غربی در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جنوب آذربایجان‌غربی در مهاباد برگزار شد.
جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی در حاشیه این جشنواره در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: هفت گروه نمایشی در بخش اول جشنواره وارد بخش رقابتی شده‌اند.
وی افزود: این جشنواره به مدت ۲ روز به میزبانی شهرستان‌های ارومیه و مهاباد با حضور ۱۴ گروه نمایشی برگزار می‌شود که در روز نخست هفت گروه در مهاباد و در روز دوم هفت گروه در ارومیه نمایش خود را اجرا می‌کنند. 
زاهدی تصریح کرد: نمایش‎های  "شلی‌پلی"، "لوطیان و مرد رند"، "درختی که پرنده دوست نداشت"، "خرسی که نبود"، "پنجره"، "درخت بخشنده"، "خشم قلمه" از شهرستان‌های سردشت و مهاباد در بخش اول حضور دارند.
 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی هدف اصلی جشنواره را تمرین زندگی و تقویت ارزش‌ها، تعامل و ایجاد روحیه کار گروهی اعلام کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌هایی از این دست می‌تواند به ایجاد نشاط و افزایش مهارت‌های زندگی منجر شود.
زاهدی در پایان اضافه کرد: بخش دوم جشنواره نیز در ارومیه برگزار خواهد شد و با درنظر گرفتن آرای داوران 3 گروه نمایشی به مسابقات کشوری راه خواهند یافت.
به گزارش هاژه، مهاباد دارای 2 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و در چند سال گذشته در بیشتر جشنواره‌های بین المللی، کشوری و منطقه‌ای حضور فعال داشته‌اند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد