تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ دي ساعت ۱۴:۳۲ بازدید: 1786      نظرات: 0      کد مطلب: 14068

یک منزل مسکونی در گوک تپه در آتش سوخت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از آتش سوزی یک منزل مسکونی در شهر گوگ تپه و مجروح شدن یک نفر در اثر سوختگی خبر داد.
رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار هازه اظهار کرد: شب گذشته شهروندان شهر گوگ تپه از وقوع یک آتش سوزی در یک منزل مسکونی خبر دادند.
وی افزود: نیروهای سازمان  حسب دستور فرمانداری به محل اعزام شدند و آتش را مهار کردند.
وی تصریح کرد: در حادثه مذکور یک فرد میانسال بر اثر سوختگی دچار جراحت شدید شده بود که توسط فوریتهای پزشکی به بیمارستان اعزام شد.
رئیس سازمان آتش نشانی مهاباد علت آتش سوزی را سرایت آتش  از یک اجاق گاز قدیمی اعلام کرد و گفت: آتش  به بخش‌های دیگر خانه  سرایت کردە و با توجه به اینکه فرد مذکور به علت کهولت سن قادر به اطفای حریق نبوده، وسعت آتش زیاد شده بود.
رحمان احمدی با بیان اینکه زمان طلایی برای حاضر شدن در محل حادثه نباید از چند دقیقه تجاوز کند افزود: وجود یک پایگاه آتش نشانی در شهر گوگ تپه ضروری است.
وی تصریح کرد: علت اصلی حادثه و نحوه وقوع آن بصورت دقیق در دست بررسی است.
 
احمدی در ادامه اضافه کرد: یک منزل مسکونی دیگر نیز در محله باغ شایگان نیز بر اثر جرقه ناشی از سیم‌کشی نامناسب برق دچار حریق شد که با اقدام و حضور به موقع ماموران این آتش‌سوزی نیز مهار شد.
 
 رئیس سازمان آتش نشانی مهاباد درادامه آتش گرفتن یک خودرو در شهر مهاباد خبر داد و گفت: طی تماس شهروندان از وقوع  آتش سوزی یک پیکان وانت در یک مغازه تعمیرگاه در پارک تپه باستانی نیروهای سازمان متشکل از دو اکیپ با حضور سریع آتش را مهار کرده و محیط را ایمن سازی کردند. 
احمدی افزود: ماشین مذکور دوگانه سوز بوده که در اثر عدم رعایت نکات ایمنی حادثه فوق رخ داده بود.
وی با بیان اینکه خودروی مذکور زیر یک خانه مسکونی دو طبقه پارک شده بود اظهار کرد: هر لحظه امکان داشت شعله های آتش به خانه مذکور سرایت کرده و باعث حادثه ای دلخراش شود که خوشبختانه توسط نیروهای سازمان آتش مهار گردید.
به گزارش هاژه، گوک‌تپه در سال ۱۳۹۶ با تصویب هیات وزیران، به شهر تبدیل شد و با گذشت چند سال فاقد زیرساخت‌های لازم شهری ازجمله آشیانه آتش نشانی و برخی زیرساخت‌های دیگر است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد