تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي ساعت ۲۰:۱۳ بازدید: 456      نظرات: 0      کد مطلب: 14065
با استقبال گرم شهروندان

پانزدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس مهاباد آغاز بکار کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، پانزدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس مهاباد به همت انجمن سینما جوان مهاباد و با استقبال گرم شهروندان آغازبکار کرد.
رحیم بایزیدی رییس انجمن سینما جوان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این رویداد هنری سینمایی هر 2 سال یکبار  بمدت 3 روز  در 4 سانس در مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان درحال برگزار است.
وی افزود: در این نمایشگاه در بخش عکس 22 قطعه و در بخش فیلم 17 فیلم اولی، 19 فیلم اصلی و در بخش فیلم‌نامه 11 اثر وارد بخش رقابتی شده‌اند.
بایزیدی تصریح کرد: در بخش عکس 250 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که 22 قطعه عکس از 13 عکاس به بخش رقابتی جشنواره راه‌یافته‌اند که در قالب نمایشگاهی همزمان با اکران فیلم‌ها در سالن مجتمع فرهنگی به نمایش گذاشته شده است.
وی اضافه کرد: در بخش فیلم اولی نیز 17 اثر از 25 فیلم ارسال شده به جشنواره وارد بخش رقابتی شده‌اند، همچنین در بخش اصلی نیز 19 فیلم از 20 فیلم ارسال شده وارد بخش رقابتی جشنواره شده‌اند.
بایزیدی ادامه داد: عکس و فیلم‌هایی از شهرهای مهاباد، بوکان، سقز، پیرانشهر، نقده وسردشت در این جشنواره حضور دارند.
رییس انجمن سینما جوان مهاباد در ادامه با اشاره به تقسیم داوری فیلم‌ها به 2 بخش اصلی و فیلم‌اولی اظهار کرد: داوری بخش‌های مختلف جشنواره توسط 3 استاد متخصص در حوزه مربوطه صورت گرفته است.
وی افزود: در راستای تقویت و شکوفایی استعدادها و همچنین بهره بردن از تجارب هنرمندان متخصص در عرصه سینما جلسات نقد و بررسی با حضور بختیار پنجه‌ای در پایان هر سانس برگزار می‌شود.
رحیم بایزیدی در ادامه از برگزاری کارگاه نقد و بررسی فیلم کوتاه در روز گذشته خبر داد و گفت: این کارگاه توسط ابراهیم سعیدی کارگردان و تدوینگر سرشناس عرصه سینما برگزار گردید و در آن به آسیب شناسی فیلم کوتاه پرداخته شد.
وی افزود: فردا کارگاه خوانش و آنالیز عکس توسط چیا حسن خالی در ساعت 10 صبح برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه آثار این جشنواره دارای موضوعات مختلف اجتماعی، کودک، محیط زیست، کارگاهی و تجربه‌گرایی هستند، افزود: در اختتامیه این جشنواره به آثار برتر در بخش مستند، فیلم داستانی، بهترین فیلمنامه، تصویربرداری، تدوین، صدابرداری، کارگردانی، بازیگر مرد و زن و فیلم برتر از نگاه تماشاگران تندیس جشنواره اهدا می‌شود.
به گزارش هاژه، انجمن سینمای جوانان مهاباد یکی از انجمن‌های ۶۰ گانه سینمای جوانان در ایران است که مدت 32 سال در مهاباد حوزه فیلم سازی جنوب استان آذربایجان غربی را تحت پوشش قرار داده و هر 2 سال یکبار جشنواره فیلم و عکس را برگزار می نماید. 
پانزدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس مهاباد از ۲ تا چهار دیماه در ۲ نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود و حضور برای تماشای فیلم‌ها برای عموم آزاد است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد