تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۶:۵۵ بازدید: 1205      نظرات: 0      کد مطلب: 14048

نمایشگاه " یلدا با صنایع دستی" در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نمایشگاه " یلدا با صنایع دستی" در نگارخانه تالار وحدت شهرداری مهاباد با حضور معاون فرماندار و مسوولان شهرستان افتتاح شد.

غلامرضا عبده رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در راستای بزرگداشت مناسبت شب یلدا و حمایت از صنایع دستی و معرفی سوغات شهرستان مهاباد نمایشگاه یلدا با صنایع دستی در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه از امروز بمدت 3 روز در تالار وحدت شهرداری مهاباد برپا خواهد شد و درصورت استقبال شهروندان تمدید خواهد شد.

عبده تصریح کرد: در این نمایشگاه آثار 35 هنرمند در 13 رشته شامل گلیم بافی، معرق و چوب، چرم دوزی، رودوزی سنتی، بافتنی، نمد بافی و تزئینات و بدلیجات در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: آثار 5 هنرمند دارای نشان ملی ( خانم داودی، مجیدی، سلطانیان پرشاهو و آقای یوسف عبداله‌زاده) در این نمایشگاه برای فروش گذاشته شده است.

خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: حمایت از مشاغل خانگی هنرهای عرصه صنایع دستی باید در دستور کار تمامی ادارات قرار بگیرد.

وی افزو.د: در آخرین جلسه‌ای برای ساماندهی برخی مشاغل سرگردان برگزار گردید جذب افراد و آموزش هنر صنایع دستی به آنها و همچنین ایجاد بازارچه خوداتکایی به منظور حمایت از صنایع دستی و ایجاد جاذبه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم سایر مسوولان برای به نتیجه رسیدن آن همکاری نمایند.

صنعتی با اشاره به مفید بودن برخی ابتکارات برای حمایت از هنرمندان عرصه صنایع دستی تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز و برخی مراسمات در شورای اداری شهرستان نیز به ادارات و ارگان‌ها توصیه می‌شود در مراسماتی به مناسبت‌های مختلف برگزار و در آن از افراد تقدیر می‌شود خرید آثار صنایع دستی شهرستان را جایگزین اجناس سایر شهرها و یا کالاهای خارجی کنند، تا با این کرا ضمن حمایت از تولیدات صنایع دستی استفاده از برخی کالاهای سنتی هم در خانواده‌ها همچنان حفظ شود.

به گزارش هاژه، نمایشگاه یلدا با صنایع دستی مهاباد از روز پنج شنبه از ساعت 10 الی 13 و بعدازظهر از ساعت 16 الی 18 در نگارخانه تالار وحدت شهرداری مهاباد برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد