تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ آذر ساعت ۱۱:۳۵ بازدید: 2172      نظرات: 0      کد مطلب: 14034

خیر و مدرسه‌ساز مهابادی دار فانی را وداع گفت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، خیر و مدرسه ساز مهابادی دار فانی را وداع گفت.
روز گذشته مورخه 24 آذرماه یوسف قاضی دبیر بازنشسته و رییس سابق انجمن خیرین مدرسه ساز مهاباد بعد از 2 سال تحمل بیماری سرطان در سن 79 سالگی دار فانی را وداع گفت.
هیوا قاضی فرزند مرحوم یوسف قاضی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: وی متولد 1319 قاضی‌ آباد ( قاضی آباد سابق در محل فعلی سد مهاباد) است و تاکنون 1 مدرسه و 1 مسجد 2 طبقه را در شهر مهاباد بنا کرده و زمین مدرسه حاج عبدلکریم قاضی نیز توسط ایشان اهدا شده است.
وی افزود: ایشان نزدیک به 5 سال ریاست انجمن خیرین مدرسه ساز مهاباد را برعهده داشته و در این مدت چندین زمین را برای ساخت مدرسه و کارهای عام المنفعه اهدا نموده و در ساخت چندین مدرسه در روستاهای شهرستان نقش داشته است.
قاضی تصریح کرد: مرحوم یوسف قاضی از 2 سال قبل به بیماری سرطان روده مبتلا بود روز شنبه گذشته با عمل جراحی دوم وضعیت جسمانیشان وخامت پیدا کرد و روز گذشته دار فانی را وداع گفت.
مراسم ختم مرحوم یوسف قاضی روز دوشنبه 25 آذرماه از ساعت 2.30 دقیقه الی 16.30 و روز سه‌شنبه مورخه 26 آذرماه از ساعت 10 الی 12 صبح و از ساعت 2.30 الی 16.30 در مسجد یوسف قاضی واقع در خیابان پلیس برگزار می‌گردد. 
به گزارش هاژه، یوسف قاضی خیر و مدرسه ساز مهاباد متولد سال 1319 در قاضی آباد( قاضی آباد سابق در محل فعلی سد مهاباد) است که مقاطع ابتدایی و راهنمایی و متوسطه را در مهاباد به پایان رسانده و لیسانس خود را در دانشگاه تهران در رشته جغرافیا  کسب کرد. وی در سال 1343 به استخدام آموزش و پرورش درآمد و تا سال 1372 به عنوان دبیر دبیرستان‌های شهر مهاباد مشغول بکار بوده است. یوسف قاضی در سال 1396 به بیماری سرطان مبتلا شد و در 24 آذر 1398 در سن 79 سالگی دار فانی را وداع گفت و در آرامگاه روستای قاضی‌آباد به خاک سپرده شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد