تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر ساعت ۱۰:۲۳ بازدید: 661      نظرات: 0      کد مطلب: 14022

نویسنده مهابادی جایزه کتاب سال آذربایجان غربی را دریافت کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عزیز ولیانی نویسنده مهابادی جایزه کتاب سال استان آذربایجان غربی را دریافت کرد.
 در دومین جایزه کتاب سال استان آذربایجان غربی، ۴ عنوان کتاب، «برگزیده» و ۴ عنوان کتاب «شایسته تقدیر» شناخته شد.
در این دوره، درمجموع ۷۲ عنوان مورد ارزیابی قرارگرفت که پس از داوری مرحله اول ۱۴ عنوان کتاب به مرحله دوم راه یافت که از میان آثار یادشده، پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، ۴ عنوان کتاب، «برگزیده» و ۴ عنوان کتاب «شایسته تقدیر» شناخته شد که جملگیِ آثار برگزیده و شایسته تقدیر، تألیف هستند.
داوری و ارزیابی آثار این دوره از کتاب سال استان آذربایجان غربی را ۳۷ تن از استادان و پژوهشگران دانشگاهی، حوزوی و مراکز مختلف پژوهشی و علمی به عهده داشتند.
حجت الاسلام ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در این مراسم بااشاره به اینکه انتخاب کتاب به عنوان کتاب برتر سال یکی از سخت ترین معقوله ها است، اظهار کرد: کتاب های انتخاب شده باحساسیت داوری، بررسی و انتخاب شده اند. 
وی افزود: بدیع بودن، رعایت استانداردها در ساختار واژگان و ذکر منابع دربالا بردن معیار علمی کتاب از معیارهای انتخاب کتاب سال استان است.
کتاب " کارەساتێکی مێژوویی"  اثر عزیز ولیانی از نویسنده مهابادی در بخش مستندنگاری به عنوان اثر منتخب برگزیده دومین جایزه کتاب سال استان آذربایجان غربی معرفی شد.
در بخش ادبیات به کتاب (آداقلاریم، سروده اسماعیل مددی)، در بخش تاریخ (اورمیه ناجی مشروطیت در غرب آذربایجان، تألیف مجید خلیل‌زاده)، در بخش محیط زیست (ژئوتکنیک زیست‌محیطی)، تألیف کاظم بدو  معرفی شدند.
در بخش آثار شایسته تقدیر در حوزه  آموزش و پرورش کتاب (نابرابری‌های آموزشی، نقش فرد، خانواده، مدرسه، جامعه، تألیف محمد حسنی و سهیلا احمدی)، در بخش ریاضیات (مقدمه‌ای بر نظریه تقریب با کدنویسی  Mathematica، سعید پیش‌بین، پرویز دارانیا) و در حوزه ادبیات دو کتاب (اکسیر عزت، سروده بیت‌الله جعفری و آخرین خوشه، سروده بهنام مهدی‌نژاد) انتخاب شدند.
در پایان این مراسم از برگزیدگان با اهدای تندیس، لوح و هدیه نقدی، تقدیر شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد