تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۹:۵۰ بازدید: 710      نظرات: 0      کد مطلب: 2378

جشنواره سراسري فراگيري نخستين واژه «آب» در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، چهارمین جشنواره سراسری یادگیری نخستین واژه آب در شهر مهاباد با همکاری اداره امور آب و فاضلاب شهری مهاباد و اداره آموزش و پرورش مهاباد در محل کانون فرهنگی تربیتی فجر شهر مهاباد با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان و دانش آموزان دختر و پسر مقاطع تحصیلی اول و دوم ابتدایی برگزار گردید .
این جشنواره با هدف آشناسازی دانش‌آموزان با ارزش حیاتی آب، ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب و در قالب اجرای نمایش و سرود توسط گروه ‌های هنری برگزار شد.
تبیین و آموزش پی بردن به اهمیت آب و نقش آن در ادامه حیات تمام موجودات زنده، شناخت منابع تامین آب و چرخه آبی، شناخت انواع مصارف آب و روش‌های بهینه‌سازی مصرف آب از اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود تا روش‌های صحیح مصرف آب را در ذهن کودکان و نوجوانان این مرز و بوم نهادینه و به این وسیله بر بحران کم‌آبی غلبه و از این سرچشمه حیات و زیبایی حفاظت کنیم.
این جشنواره با برگزاری برنامه‌های آموزشی متنوع و شاد، اجرای سرود، نمایش، اجرای مسابقات مختلف و اهداء جوایز به برندگان مسابقه حضوری، پخش و توزیع اقلام و بسته‌های آموزشی و فرهنگی بین دانش‌آموزان فضای شاد و نشاط‌ آوری برای دانش آموزان ایجاد کرد.
در ادامه این جشنواره تعدادی از دانش‌آموزان شرکت‌کننده به عنوان حامیان آب انتخاب شدند تا شرکت آب و فاضلاب را در امر صرفه‌جویی در مصرف آب یاری کنند .




ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد