تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۷:۵۱ بازدید: 1618      نظرات: 0      کد مطلب: 2375

افتتاح نمایشگاه گروهی کاریکاتور در شهرستان بوکان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز دوشنبه 15 آذرماه 1395، مراسم افتتاحیه نمایشگاه گروهی کاریکاتور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان با حضور مسئولان شهرستان و علاقه مندان عرصه کارکاتور برگزار گردید.

استاد یاسین قریشی  از اساتید صاحب نام عرصه کارکاتوردر جریان مراسم افتتاحیه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این نمایشگاه بمدت 10 روز در دو نوبت صبح و عصر دایر می باشد و آثاری از هنرمندان جوان و گرافیستها ونقاشان نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی که به همراه بردار خود به مدت 50 سال است که در زمینه کاریکاتور فعالیت دارند با ارزشمند خواندن برپایی این نمایشگاه ابراز امیدواری کرد که با استقبال گرم مردم روبه رو شود.

استاد رسول کریمی " مامۆستا سوتاو" از شاعران موکریان که در این مراسم حضور داشت ضمن تقدیر از نیم قرن تلاش در عرصه کاریکاتور برادران قریشی اظهار کرد: از سال 1347 با آثار این هنرمندان از نزدیک آشناست و حتی در چندین اثر آنها نیز به عنوان سوژه به تصویر کشیده شده است.

ماموستا سوتاو در ادامه به اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاههای از دست گفت: برپایی نمایشگاههای هنری از سویی به شکوفایی و غنی نمودن فرهنگ جامعه کمک می کند و از سویی دیگر می تواند به رشد و پرورش نخبه گان جوان منجر گردد.

وی در پایان با اشاره به ریشه کلمه کاریکاتور در زبانهای خارجی اظهار کرد که معادل این واژه در زبان کردی می تواند " تەشەر وێنە " باشد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد