تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۹:۱۹ بازدید: 963      نظرات: 0      کد مطلب: 2366

جلسه هماهنگی جهت اجرای جشنواره آوای وحدت در مهاباد برگزار شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز دوشنبە ۱٥ آذرماه جلسه هماهنگی جشنواره فرهنگی و هنری آوای وحدت در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی با حضور مسئولین شهرستانی برگزار گردید.
"آقا محمدی" رئیس اداره تبلیغات اسلامی، در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: مساله وحدت می بایست در تمام ارکان زندگی بیرونی و درونی ما نمود پیدا کند و ما هر کاری که انجام می دهیم، خروجی آن بر پایه وحدت در بین اقوام در نظام اسلامی باشد و تفاوتی مابین، کورد، ترک، بلوچ و... وجود ندارد. 
 "هوشنگ جاوید" مسئول برگزاری همایش نیز اظهار کرد: وحدت و همدلی مابین اقوام و مذاهب مختلف در برگزاری این جشنواره هدف اصلی ماست که با توجه به تهاجم فرهنگی عظیمی که ایران با آن مواجه است، تمرکز روی فرهنگ های بومی و قومی بهترین راه حل مقابله با آن است.
 وی اظهار داشت: در این جشنواره علاوه بر مقالات علمی و اشعار ادبی، نمایشگاه عکس، هنرهای دستی، موسیقی و بازی های بومی محلی اجرا خواهد شد. 
وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش 1_ علمی، فرهنگی و هنری و 2_ بخش نمایشگاهی برگزار خواهد شد  و اهداف همایش عبارتند از: بازشناسی و ارائه آیین های حماسی در اقوام و نواحی ایرانی 2- بازشناسی و ارائه هنرهای ادبی حماسی در اقوام و نواحی ایران3- بازشناسی و ارائه هنرهای حماسی نمایشی شکل یافته در اقوام و نواحی بویژه پس از وقوع انقلاب تا کنون4- بازشناسی و ارائه آوازها و منظومه خوانی های حماسی ایران 5- ارائه هنرهای پدید آمده دستی و صنعتی اقوام و نواحی6- ایجاد روحیه یگانگی و وحدت اندیشه در تمامی اقوام و نواحی ایران بویژه در مناطق مرزی و... 
مهری پاکزاد، مسئول کمیتە علمی و فرهنگی این جشنوارە نیز‌ بە لزوم بیان ارزش های ملموس و عینی وحدت در جامعە پرداخت و گفت: "وحدت" نە تنها در هفتە وحدت بلکە می بایست در تمام لحظات زندگی ما نمود پیدا کند و اثرات آن نمایان شود.
وی افزود: تا اکنون حدود ۲۰  مقاله علمی تخصصی به این جشنواره رسیده است.  
شایان ذکر است جشنواره فرهنگی و هنری آوای وحدت در روزهای 23 الی 25 آذرماه در  تالار وحدت مهاباد برگزار خواهد شد و ورود برای عموم آزاد است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد