تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۷:۳۵ بازدید: 750      نظرات: 0      کد مطلب: 2364

سه هزار تن زباله از شهر مهران جمع آوری شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، شهردار مهران با اشاره به جمع آوری و انتقال سه هزار تن زباله از این شهر گفت: عملیات پاکسازی شهر مهران با وجود خروج کامل زائرین اربعین از این شهر همچنان ادامه دارد.

در 2 هفته گذشته حدود سه هزار تن زباله و پسماند به جای مانده از زمان حضور زائرین اربعین از سطح شهر مهران جمع آوری و به مکان دفن زباله ها منتقل شده است. وی افزود: هم اکنون 80 درصد شهر از آلودگی های ناشی از زباله و پسماند پاک و آراسته شده و کار پاکسازی 20 درصد باقی مانده مناطق شهری نیز تا هفته آینده به اتمام می رسد.


فتاحی تاکید کرد: با پایان پاکیزه سازی هسته اصلی و مرکزی شهر و فضاهای سبز، اکنون در حال پاکیزه سازی مناطق حاشیه ایی شهر هستیم و این فرآیند در چند روز آینده به پایان می رسد.
وی با بیان اینکه شهرداری مهران با بسیج همه نیروها و امکانات خود و بدون همکاری شهرداری دیگر نقاط عملیات پاکیزه سازی شهر مهران را انجام می دهد، گفت: روزانه بین 150 تا 200 تن زباله و پسماند به منطقه دفن زباله خارج از محدوده شهری حمل می شود.


به گفته فتاحی، سطح توفقگاه ها و پایانه های متعلق به شهرداری همچون ترمینال برکت و اربعین یا اماکنی که فعالیت آنها زیر نظر شهرداری است نیز از زباله و پسماند پاک شده است.


وی اضافه کرد: روزانه پنج دستگاه زباله پرس کن به طور مداوم آشغال ها را به محل اصلی دفن زباله برده و با نظارت کارشناسان محیط زیست، امور آب و مرکز بهداشت زباله ها با رعایت موازین بهداشتی و زیست محیطی دفن و امحا می کنند.


شهردار مهران پیش بینی کرد با اتمام کامل فرآیند پاکسازی شهر در مجموع بیش از پنج هزار تن زباله و پسماند از سطح این شهر جمع آوری شود.


مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است و امسال در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر از این مرز تردد کردند.




ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد