تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۱۸ تير ساعت ۲۳:۲۵ بازدید: 828      نظرات: 0      کد مطلب: 1220

تمام بلیت های مسابقه سیامند رحمان در پارالمپیک پیش فروش شد


مربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان گفت: تمام بلیت های مربوط به مسابقه سیامند رحمان قویترین وزنه بردار ایرانی برای حضور در پارالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل از چند ماه مانده به آغاز این بازی ها پیش فروش شده است.غلامرضا آسترکی جمعه 18 تیرماه افزود: بازی های المپیک و پارالمپیک تنها رویداد مهم ورزشی است که با شعار 'قویترین، سریعترین و بلندترین' برگزار می شود و افتخار می کنیم که سیامند رحمان توانسته است با اقتدار تمام عنوان 'قویترین' را به خود اختصاص دهد.
وی اظهار کرد: تمهیدات و برنامه ریزی های هدفمندی توسط کادر فنی، فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک برای رکورد زنی سیامند رحمان در بازی های ریودوژانیرو انجام شده است تا علاوه بر کسب مدال طلا، شاهد رکوردزنی این قهرمان ارزنده کشور نیز باشیم.
آسترکی بیان کرد: رکورد رویایی 300 کیلوگرم سیامند رحمان یک بار در پارالمپیک 2012 لندن توسط این قهرمان ایرانی شکسته شد ولی مورد موافقت داوران قرار نگرفت و ما تصمیم گرفتیم که حلاوت و شیرینی این رکورد را در 2016 ریودوژانیروی برزیل چند برابر کنیم.
وی ادامه داد: به طور یقین رکوردزنی سیامند رحمان یکی از شگفت انگیزترین رویدادهای مهم و بی نظیر جهان خواهد بود که علاوه بر مردم ایران، بسیاری از طرفداران این قهرمان فوق سنگین را در سطح جهان خوشحال و مسرور خواهد کرد.
آسترکی افزود: طی دو هفته گذشته پنج ورزشکار در اردوی آمادگی تیم ملی به میزبانی ارومیه حضور داشتند و تمام امکانات لازم برای تمرین، اسکان و تغذیه بازیکنان در هتل آریای ارومیه با همکاری خوب سیامند رحمان قهرمان وزنه برداری و عبدالله چمن گلی مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی فراهم بود به طوری که رحمان توانست رکورد 305 کیلوگرم را در این اردو به ثبت برساند.
وی گفت: پس از پایان اردوی ارومیه، دو مرحله اردوی آمادگی دیگر نیز تا آغاز بازی های پارالمپیک در تهران برگزار می کنیم و سپس در روز دهم شهریور ماه عازم شهر ریودوژانیروی برزیل می شویم.
آسترکی اضافه کرد: تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان ایران با شش ورزشکار در پارالمپیک برزیل حاضر خواهد شد.
شانزدهمین دوره تمرینات درون اردویی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان ایران با حضور پنج ورزشکاراز پتجم تا هجدهم تیر ماه در هتل آریای ارومیه برپا شد.
سیدحامد صلحی پور در دسته 88 کیلوگرم ، علی صادق زاده در وزن 107 کیلوگرم، سامان رضی در وزن 97 کیلوگرم، سیامند رحمان در وزن به اضافه 107 کیلوگرم و حمزه محمدی در وزن 65 کیلوگرم ملی پوشان دعوت شده به این اردو بودند و تمرینات خود را زیر نظر احمد دلجوان سرمربی، غلامرضا آسترکی به عنوان مربی و احمد ملاحسینی به عنوان سرپرست برگزار کردند.
سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان روز 30 بهمن ماه سال 94 در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات به ترتیب با مهار وزنه های 275، 286 و 296 کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم را از آن خود کند.
قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون 9 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.
رحمان در مسابقه های پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.
بازی های پارالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل طی روزهای 17 تا 28 شهریور 95 با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 70 کشور جهان در 22 رشته ورزشی برگزار می شود.

منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد