تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر ساعت ۲۰:۴۵ بازدید: 789      نظرات: 0      کد مطلب: 13009
درخواست فرماندار مهاباد از ادارات

بدون ضمانت اجرایی وعده ندهید/ ضرروت دقت و شفافیت در استعلامات


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان مهاباد به منظور بررسی طرح‌های کارآفرینی و حل مشکلات آنها تشکیل جلسه داد.
در این جلسه چند طرح اقتصادی، خدماتی و اشتغالزایی پس از تشریح وضعیت مورد بررسی قرار گرفت و برای بخش از آن‌ها راهکارهایی ارائه گردید.
ایرج شجاعی فرماندار مهاباد هدف از برگزاری جلسات این کارگروه را بررسی طرح‌های کارآفرینی و حل مشکلات آنها اعلام کرد و گفت: نظرات کارشناسی و یا بررسی‌ طرح‌ها در این کارگروه با هدف جلوگیری از اتلاف سرمایه کارآفرینان و تصرف زمین‌های دولتی صورت می‌گیرد.
وی افزود: سیاست کاری این کارگروه بدین صورت است که مشکلات و موانع برای اجرای هر طرح در این جلسه بصورت شفاف به سرمایه‌گذار اعلام می‌شود و در صورت تایید هر طرح ادارات و سازمان‌ها موظف می‌شوند در کوتاهترین زمان امورات اداری آن‌را به به نتیجه برسانند.
شجاعی تصریح کرد: در سنوات گذشته برخی سرمایه‌گذاران ماه‌ها و سال‌ها بدنبال اخذ مجوز و امورات اداری بودند و خیلی از آنها در نیمه راه پشیمان می‌شدند، لذا ارزیابی توانمندی‌ سرمایه‌گذار و کارشناسی دقیق طرح یکی از وظایف این کارگروه است.
فرماندار شهرستان مهاباد با انتقاد از برخی واگذاری‌ها و عدم نظارت بر اجرای طرح اظهار کرد: در سال‌های گذشته زمین‌هایی واگذار شده ولی سرمایه‌گذار هیچ طرحی در آن اجرا نکرده و به نوعی آنرا تصرف کرده است.
ایرج شجاعی افزود: تلاش بر این است از ظرفیت ادارات شهرستان برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی و ماندگار استفاده شود و هرآنچه سرمایه‌گذار لازم دارد برای آن فراهم گردد.
وی در پایان اظهار کرد: کارشناسان ادارات با وعده و وعید بدون ضمانت اجرایی سرمایه‌گذاران را با مشکل مواجه نکنند و همزمان با آن سرمایه‌گذاران نیز برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه  به وعده افراد اعتماد نکند و سعی کنند امورات اداری خود را در چهارچوب‌های شفاف مطالبه کنند.
در ادامه مشکلات و موانع چند طرح اشتغالزایی، گردشگری و آموزشی در جلسه مطرح گردید و برای برخی از آنها دستوراتی اتخاذ شد.
در حاشیه این جلسه نیز رییس صندوق کارآفرینی امید شهرستان مهاباد از شناسایی 3 فقره طرح کارآفرینی در این شهرستان خبر داد و گفت: در سال 98 برای اجرای سه فقره طرح اشتغالزایی پرونده تشکیل شده و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 3 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه این طرحها در زمینه تولید درب ضد سرقت، تولید توربین های بادی و ادوات کشاورزی برای نخستین بار در جنوب استان در مهاباد اجرا می‌شود افزود: با اجرای این طرح زمینه اشتغال برای 25 نفر به صورت مستقیم ایجاد می‌شود.
کریمی‌آذر تصریح کرد: در زمینه مشاغل خانگی نیز 50 نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند که 500 میلیون تومان تسهیلات برای طرح‌های آنها پرداخت شده است.
وی ضافه کرد: با اجرای این طرح‌ها نیز زمینه اشتغال برای 50 نفر بصورت مستقیم ایجاد شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد