تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۰:۱۹ بازدید: 394      نظرات: 0      کد مطلب: 13000

جلسه هماهنگی برگزاری دوره‌های امدادرسانی به سازمان‌های مردم نهاد مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جلسه هماهنگی جهت برگزاری دوره‌های امدادرسانی و آمادگی برای مقابله با حوادث غیرمترقبه در فرمانداری شهر مهاباد با حضور نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد برگزار گردید.
منصور صداقت رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: پیرو اعلام فرمانداری این شهر مبنی بر تغییر در شرح وظایف نهادها زیربط مدیریت بحران و تأکید بر مشارکت پر رنگ سمن‌ها، این نشست برای اطلاع سازمان‌های مردم نهاد از شرح وظایف جدید برگزار شده است.
وی افزود: با توجه شرح وظایف سازمان‌های مردم نهاد برای کمک و همیاری در بخش‌های مختلف مدیریت بحران در صورت اعلام آمادگی برای اعضای آنها دوره‌های امداد و کمک‌های اولیه برگزار می‌گردد.
صداقت تصریح کرد: در راستای بخش کامل‌تر این برنامه‌ها در روزهای آینده مدیران دستگاه‌های اجرایی دوره سامانه فرماندهی حادثه برای سازماندهی و مدیریت بهتر سازمان‌ها و نیروهای تحت امر خود برگزار می‌شود.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد در پایان هدف از اجرای این طرح تعامل و استفاده بیشر و بهتر از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد اعلام کرد و گفت: تمامی تلاش‌های این سازمان برای ارائه بهتر خدمات و کمک علمی و تخصصی به هم‌نوعان در مواقع بحران است.
ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز با بیان اینکه توانمندی و حساسیت سازمان‌های مردم نهاد مهاباد با هیچ شهری قابل مقایسه نیست اظهار کرد: استفاده از توانمندی‌ سمن‌ها در جریان‌های مختلف همواره به سود شهر بوده است.
وی با تأکید بر لزوم تعامل ادارات و سازمان‌های مردم نهاد به منظور مقابله با بحران افزود: بدون تدابیر ویژه ستاد بحران شهرستان مهاباد در سال گذشته مشکلاتی بسیار جدی و خطرناک شهر را تهدید می‌کرد.
شجاعی تصریح کرد: با شناخت نقاط ضعف و حادثه خیز شهر اقدامات خوبی برای اصلاح آنها صورت گرفته که مهمترین آنها تخصیص 1 میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار برای لایروبی رودخانه مهاباد و اصلاح 8 نقطه حادثه خیز است.
جلال وطمانی نماینده سازمان‌های مردم نهاد شهرستان مهاباد نیز در این جلسه از آمادگی سمن‌های شهرستان برای همکاری با ستاد بحران شهرستان به منظور مقابله با بحران خبر داد.
وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد شهرستان مهاباد ضمن استقبال از برگزاری دوره‌های آموزشی می‌توانند با توجه به توان ظرفیت خود در بخش‌های مختلف با ادارات و سازمان‌های مرتبط با ستاد بحران تعامل و همکاری نمایند.
در ادامه نماینده سازمان‌های مردم نهاد در این جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند.
در پایان جلسه نیز دو سازمان مردم نهاد مجوز 2 خود را دریافت کردند و مجوز 3 سازمان مردم نهاد این شهرستان تمدید گردید. 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد