تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۹:۲۲ بازدید: 656      نظرات: 1      کد مطلب: 12994
فرماندار مهاباد

کاندیداهای مجلس برای جلوگیری از هرگونه مشکل فردا نام نویسی کنند/ شنبه فرصتی برای برخی استعلامات وجود نخواهد داشت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هازه، فرماندار مهاباد به داوطلبین و کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه مهاباد را به ثبت نام در روز جمعه دعوت کرد.

ایرج شجاعی شامگاه روز پنج شنبه بعد از نام نویسی هشتمین کاندیدای مجلس شورای اسلامی در مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه مشکل در فرایند ثبت نام داوطلبین و افرادی که قصد ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند فردا جمعه حتما برای نام نویسی به فرمانداری مهاباد مراجعه نمایند.

وی افزود: بدلیل طولانی بودن زمان ثبت نام امکان نام نویسی برای تمامی داوطلبین در 1 روز وجود ندارد و کاندیداها نیز برای جلوگیری از بروز مشکل در روند ثبت نام و یا برخی استعلامات، لازم است ثبت نام خود را به روز پایانی موکول ننمایند.

شجاعی با اشاره به الکترونیکی بودن تمامی مراحل ثبت نام تصریح کرد: ممکن است در مراحل میانی و پایانی نام نویسی عدم تمدید برخی مدارک ثبت نام را با مشکل روبرو می‌کند و کاندیداها زمانی برای رجوع به ادارات و سازمان‌ها در مرکز استان و یا شهرهای دیگر نخواهند داشت.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به اینکه هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر تمدید زمان ثبت نام مشخص و اعلام نشده اظهار کرد: داوطلبین  باید قبل از مراجعه  به فرمانداری به منظور نام‌نویسی مدارک کامل خود را بهمراه داشته باشند و در صورت نیاز به مراجعه به سایر شهرها برای تمدید، تهیه و استعلام بتوانند شنبه امورات اداری خود را انجام و برای ثبت نام اقدام نمایند.

ایرج شجاعی با بیان اینکه تمامی امکانات فرمانداری به منظور نام نویسی کاندیداها در اختیار کاربران قرار گرفته ابراز امیدواری کرد: افرادی در شأن و لیاقت نام بزرگ و مردم خوب مهاباد وارد عرصه انتخابات شوند و در فضایی پرشور، شفاف و سالم به رقابت بپردازند. 

طبق اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ شروع شده و تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ آذر ۹۸ انجام می‌شود.

در متن کامل اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور شرایط نام نویسی و مدارک لازم برای ثبت نام بدین شرح اعلام شده است:

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن ، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴*۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)،اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی واصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

همچنین به استناد ماده‌ی ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال باشند.

الف: داوطلبان نمایندگی اقلیت های دینی مصرّح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مذکور در بند (۱) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.

ب: هر دوره ی نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می شود.

ج: ملاک محاسبه ی سن اشخاص برای ثبت نام در انتخابات، بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ی ثبت شده در شناسنامه ی رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاههای ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.

د: طبق ماده ی (۱۸) قانون تسهیلات استخدامی جانبازان مصوب ۷۴.۳.۳۱ و تبصره ی ماده ی (۲۱) قانون حمایت از آزادگان مصوب ۶۸.۹.۱۳ و بند «الف» ماده¬‌ی (۴۴) قانون برنامه پنجم و جزء (۶) بند «ث» ماده ی (۸۸) قانون برنامه ی ششم، کلیه ی جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه ی حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می گردند.

بر اساس قانون تفسیر ماده ی (۲۸) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۹۰.۵.۹ ، مدرک معادل تحصیلی در هر مقطع تحصیلی، مدرکی است که واجد ارزش استخدامی باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سعید بیرمند ۱۳۹۸/۹/۱۴
کاش همانگونه که فرماندار اشاره نمودند، کسانی در حد واندازه و آوازه شهرستان مهاباد به عنوان معتمدین مردمی بعنوان هیات اجرایی معرفی می شدند. باوجود برخی از چهره ها در بین هیات اجرایی، موجی از یاس ونومیدی در بین مردم مهاباد پدید آمد و احتمال دارد یکی از دلایل عدم استقبال اولیه کاندیداها جهت ثبت نام همین موضوع باشد.
پروسه معرفی و انتخاب هیات اجرایی ومعرفی آنها بعنوان معتمدین مردمی! در هاله ای از ابهام قرار دارد.

⚫ معرفی اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان مهاباد

⁦▪️⁩در جلسه‌ای که سه‌شنبه ۱۲ آذر ۹۸ با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، رئیس برگزاری انتخابات و هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان مهاباد و معتمدین شهر از قشرهای مختلف برگزار گردید افراد مشروحه ذیل از میان ۱۸ کاندیدا با رای اکثریت بعنوان اعضای اصلی هیئت اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب گردیدند:

۱ - داود مکری
۲- دکترجمیل قادری
۳ - یوسف شریفی
۴ - دکتر کامبیز شاوله
۵ - حاج رضا سواری
۶ - یوسف کریمی
۷ - حاج سعید حسن زاده
۸ - سید کاظم هاشمی


نظر خود را براي ما ارسال كنيد