تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر ساعت ۱۶:۵۱ بازدید: 693      نظرات: 0      کد مطلب: 12980

همایش مقابله با مصرف و قاچاق مشروبات الکلی در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی همایش مبارزه با مصرف و قاچاق مشروبات الکلی در مهاباد برگزار شد.
سردار مسعود خرم‌نیا در این مراسم با اشاره به آیات و احادیث مختلف در خصوص ممنوعیت مشروبات الکلی اظهار کرد: مصرف مشروبات الکلی جدا از عوارض جسمی و روانی که بر فرد می‌گذارد یکی از عوامل اصلی بروز آسیب‌های اجتماعی در خانواده و اجتماع است.
وی افزود: بیشتر مجرمین دستگیر شده سابقه مصرف مشروبات الکلی را دارند و هیمن امر نشان می‌دهد این عامل در بروز خشونت و وقوع جرم در جامعه نیز دخیل است.
خرم‌نیا با بیان اینکه ۵۸ شرکت تولید و پخش مشروبات الکی در همسایگی کشور مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: شمال غرب شکور کلیدر اصلی قاچاق مشروب به داخل کشور است و ایجاد شرکت های تولید مشروب در همسایگی کشور تنها برای منفعت اقتصادی نیست، بلکه دشمنان ما نابودی بنیاد فکری و گسترش نا امنی و بحران در جامعه را نشانه گرفته اند.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه تاثیرات مخرب مشروبات الکلی کمتر از مواد مخدر نیست اضافه کرد: وضعیت قرارگیری کشور و جوان بودن جمعیت کشور ایجاب می‌کند که با این پدیده شوم مبارزه شود.
منصور حاجی کارشناس مسائل اجتماعی نیز در پنلی تخصصی به تحلیل آثار و تبعات امنیتی، اقتصادی و سلامتی مصرف و قاچاق مشروبات بر جامعه پرداخت.
 
 گزارش: سیاوش احمدی 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد