تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر ساعت ۹:۱۵ بازدید: 800      نظرات: 0      کد مطلب: 12978

برنامه‌های نیروی انتظامی مهاباد برای کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از ابتکار نیروی انتظامی این شهرستان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت روابط بین پلیس و شهروندان خبر داد.
سرهنگ برزو تجاری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: نیروی انتظامی شهرستان برای تقویت ارتباط بیشتر بین شهروندان و پلیس چندین طرح را در حوزه اجتماعی تدوین و اجرایی کرده است.
وی افزود: برگزاری میز خدمت در نماز جمعه و حضور پلیس متخصص در بخش‌های مختلف این ارگان یکی از اقدامات مفید بوده که در راستای تکریم ارباب رجوع و رفع مشکلات شهروندان صورت گرفته است.
تجاری تصریح کرد: شهروندان می‌توانند هر هفته در نماز جمعه مشکلات خود را با روسای کلانتری، معاونت حوزه نظام وظیفه، آگاهی و... درمیان بگذارند و تدابیری در این ارگان اندیشیده شده که کمال همکاری برای رفع مشکلات شهروندان صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: برگزاری کلاس‌های رایگان و نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلف در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش حس اعتماد شهروندان نسبت به نیروی انتظامی از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی در حوزه اجتماعی است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه با بیان اینکه وظیفه اصلی نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت در شهر است اظهار کرد: آسایش، ارتقای امنیت و نظم در هیچ شهری بدون همکاری شهروندان میسر نیست چراکه شهر متعلق به شهروندان است و حساسیت و احساس مسوولیت افراد می‌تواند شهر را از جرایم مختلف پاکسازی کند.
سرهنگ تجاری با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی از هر پیشنهاد، انتقاد و همکاری شهروندان بصورت حضوری و تلفنی استقبال می‌کند افرود: شهروندان می‌توانند در فضایی کاملا صمیمی و خصوصی معضلات، مشکلات و گزارشات خود را در راستای کاهش جرایم به پلیس مهاباد ارائه دهند.
وی ادامه داد: بیشتر افرادی که در نیروی انتظامی خدمت می‌کنند از همین شهر و یا شهرهای اطراف هستند و طبیعتا آنها نیز برای کاهش جرایم در شهرستان تلاش می‌کنند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد با بیان اینکه پلیس از هر نوع همکاری در راستای کاهش جرایم استقبال می‌کند، اضافه کرد: رسانه‌های شهرستان را زبان، گوش و چشم جامعه اعلام کرد و گفت: رسانه‌ها نیز با افزایش حس اعتماد شهروندان و پیشنهادات خود می‌توانند تحولی در روابط و وضعیت اجتماعی شهر ایجاد نمایند.
سرهنگ برزو تجاری در پایان ضمن تقدیر از نقش رسانه‌های مهاباد در ماه‌های اخیر برای برقراری نظم و آرامش ابراز امیدواری کرد رسانه‌ها نیز با تشویق شهروندان به استفاده از کلاس‌های رایگان اجتماعی نیروی انتظامی در کاهش جرایم و افزایش امنیت و آسایش شهر ایفای نقش کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد