تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۹ آذر ساعت ۱۲:۸ بازدید: 817      نظرات: 0      کد مطلب: 12964

آغاز نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد از آغاز نام‌نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی این شهرستان خبر داد.
خشایار صنعتی در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: از فردا دهم آذرماه‌ با دستور وزیر کشور ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.
وی افزود: واجدان شرایط بمدت یک هفته وقت دارند با مراجعه به فرمانداری، وزارت کشور و یا مجلس شورای اسلامی ثبت نام خود را انجام دهند.
صنعتی تصریح کرد: از 12 آذرماه در بازه زمانی 6 روزه هیأت‌های اجرایی، نظارتی و بازرسی بهمراه ترکیب اعضای آن مشخص خواهد شد و هیأت‌های اجرایی در قالب 6 نفر با دعوت از معتمدین ساکن در حوزه‌های اجرایی و انتخاباتی مردم تشکیل می‌شود.
وی اضافه کرد: هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان نیز مطابق قانون از شروع فرایند ثبت نام تا زمان پس از انتخابات و اعلام نهایی اعمال وظیفه خواهند کرد و هیأت بازرسی نیز وزارت کشور نیز در چند روز گذشته اعضای آن مشخص شده و بصورت مشترک در اطلاعیه‌های انتخاباتی شعب اخذ رأی و محل اخذ رأی اعلام خواهد شد.
معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: معتمدین محلی در شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت و نماینده فرمانداری در شعبات اخذ رأی مدیریت شعبه را برعهده خواهد داشت.
وی افزود: با توجه به احتمال بارش و راه‌بندان ستاد بحران شهرستان مهاباد 1 هفته قبل از روز رأی‌گیری با تشکیل جلسه تدابیر لازم را برای مواجه با بحران انجام دهد، همچنین شرکت‌های خدمات رسان نیز از قبل از روز رأی گیری باید در آماده باش کامل قرار داشته باشند تا با مشکل قطعی تلفن، برق، گاز و... روبرو نشویم.
خشایار صنعتی تصریح کرد: مطابق دستورالعمل‌های انتخاباتی که نیروی انتظامی شهرستان نیز بر رعایت آن تأکید دارد، کاندیداهای انتخابات مجلس باید از جو سازی، شایعه پراکنی، کارناوال سازی و مراجعه بصورت کاروان به محل ثبت نام خودداری نمایند و درچهارچوب قانون عمل کنند.
وی در پایان با بیان اینکه طبق ماده 11 قانون انتخابات مبنی بر در اختیار گذاشتن تمامی امکانات  اعم از نیروی انسانی و تجهیزات تمامی وزارتخانه‌ها، ادارت، موسسات دولتی و غیر دولتی برای برگزاری انتخابات به وزارت کشور اظهار کرد: روسای ادارت ضمن کمال همکاری با فرمانداری برای انجام انتخابات، روسای ادارت نیز قانون انتخابات و دستورالعمل‌های ابلاغی را برای آمادگی در انتخابات داشته باشند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد