تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ آذر ساعت ۲۱:۵۱ بازدید: 639      نظرات: 0      کد مطلب: 12956
گام بلند مهاباد در مسیر توسعه

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از دانشکده پرستاری مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بهمراه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی از دانشکده پرستاری این شهرستان بازدید کردند.
دکتر سروش عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در حاشیه ین بازدید اظهار کرد: زیرساخت این دانشکده فراتر از یک دانشکده پرستاری است و پتانسیل تبدیل شدن به دانشکده علوم پزشکی را دارد.
وی افزود: در بسیاری از شهرهای کشور زیرساخت‌های به مراتب ضعیف‌تر برای دانشکده‌های علوم پزشکی استفاده می‌شوند و با نگاهی به چارت پزشکی بیمارستان فعلی نیز مشخص است که این شهرستان توانایی پزشکان توانمند و اعضای هیأت علمی توانمند را دارد.
سروش تصریح کرد: پذیرش تنها 20 الی 25 دانشجو با زیر ساخت موجود هماهنگی ندارد و می‌توان با تزریق اعتباری محدود این دانشکده را بصورت کامل به بهره برداری رساند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه می‌توان ارتقای این دانشکده را در سطح بالاتر مورد بررسی قرار داد، ابراز امیدواری کرد با احداث و تکمیل بیمارستان‌های درحال احداث و تبدیل دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی تحولی مهم را در بخش بهداشت و درمان این شهرستان ایجاد کرد.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تکمیل این دانشکده نیازمند 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که در روزهای گذشته 1 میلیارد تومان به شهرستان تحویل داده شده است.
وی افزود: بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از دانشکده پرستاری و گنجاندن آن برای تزریق اعتبار جدا از تکمیل و به بهره برداری رساندن این پروژه می‌تواند زمینه را برای ارتقا و تبدیل آن به دانشکده علوم پزشکی فراهم کند.
محمودزاده تصریح کرد: بررسی پتانسیل‌های شهرستان مهاباد برای تخصیص اعتبار و اختصاص ردیف بودجه 1399 به آن از برنامه‌های سفر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و مسوولان استانی به این شهرستان است.
به گزارش هاژه، بازدید از بیمارستان مهاباد و بیمارستان‌های درحال احداث این شهرستان به منظور بررسی وضع موجود آنها به منظور تزریق اعتبار و گنجاندن آن در ردیف‌های بودجه سال 1399، از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به این شهرستان بود.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد