تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ آبان ساعت ۲۱:۴۰ بازدید: 1831      نظرات: 2      کد مطلب: 12943
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش

بازدید از اولین مدرسه سبز کشور و کلنگ زنی 3 پروژه در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و مسوولان استان و شهرستانی، 3 پروژه آموزشی و ورزشی در شهرستان مهاباد کلنگ زنی شد.

مهر اله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش که بهمراه مدیرکل آموزش و پرورش استان آدربایجان غربی، سرپرست نوسازی مدارس استان و مسوولان شهرستان مهاباد شامگاه روز پنج شنبه در سفری غیر منتظره و سرزده در مهاباد حضور یافت و ضمن بازدید از پروژه‌های درحال احداث آموزشی و بررسی وضعیت 3 پروژه شامل 2 مدرسه و 1 سالن ورزشی را کلنگ زنی کرد.

کامبیز شاوله مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در حاشیه کلنگ زنی این پروژه‌های در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: پروژه مدرسه 12 کلاسه شافعی در محل فعلی مدرسه تخریبی شافعی واقع در خیابان کارگر و جنب پارک دانشجو با حضور معاون وزیر کلنگ زنی شد.

وی افزود: منابع مالی برای احداث این مدرسه از محل اعتبارات ملی تأمین می‎شود.

شاوله تصریح کرد: سالن ورزشی در محله فرهنگیان در زمینی با مساحت 1 هزار و 800 متر مربع از دیگر پروژه‌های کلنگ زنی این شهرستان بود که بصورت خارج از برنامه با پیگیری نماینده مردم مهاباد در مجلس شوراس اسلامی در برنامه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بودجه لازم برای احداث این سالن ورزشی نیز از محل اعتبارات ملی تأمین می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در ادامه از کلنگ زنی پروژه مدرسه شش کلاسه خیر ساز شهر گوک تپه خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت خانواده خیر حسن‌زاده و دولت احداث می‌شود و یکی از پروژه‌های حائز اهمیت این شهر می‌باشد.

در ادامه جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شوراس اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: نزدیک به 5 میلیارد تومان اعتبار بصورت خارج از برنامه برای احداث پروژه‌های این شهرستان در سفر معاون وزیر به این شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: یکی دیگر از موارد خارج برنامه سفر معاون وزیر به شهر مهاباد تعیین تکلیف مدرسه درحال احداث شهر گوک تپه است که روند احداث آن بسیار به کندی درحال انجام است.

محمودزاده تصریح کرد: در 20 روز آینده وضعیت این مدرسه تعیین تکلیف می‌شود و معاون وزیر آموزش و پرورش نیز مساعدت‌های لازم را برای به نتیجه رسیدن آن انجام خواهد داد.

*بازدید از اولین مدرسه سبز کشور در مهاباد*

رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش که بهمراه مدیرکل آموزش و پرورش استان آدربایجان غربی، سرپرست نوسازی مدارس استان و مسوولان شهرستان مهاباد در جریان سفر سرزده خود از اولین مدرسه سبز کشور در شهر مهاباد بازدید کردند.

رامین صدیقی خیر مدرسه ساز و کارفرمای این پروژه در تشریح مشخصات پروژه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این پروژه در مساحت 1 هزار و 800 متر با زیربنای 3 هزار و 200 متر در سه طبقه با اعتبار اولیه 4 میلیارد تومان در سال 96 شروع شده است.

وی افزود: بدلیل افزایش قیمت مصالح و برخی هزینه‌ها پیش بینی می‌شود برای تکمیل این پروژه نزدیک به 8 میلیارد تومان نیز برسد.

صدیقی با بیان اینکه نمای بیرونی این پروژه با توجه به معماری سنتی و بافت قدیمی شهر بوده ولی در ساخت آن از مجهزترین سیستم‌های گرمایشی از کف و سایر تجهزات دیگر ازجمله درب و پنجره، کف سازی کلاس و نرده‌ها استفاده شده است، تصریح کرد: این پروژه تا قبل از آغاز سال تحصیلی 1399 به بهره‌برداری می‌رسد.

عکس: سردار زین العابدین ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

بختیار سید نظامی ۱۳۹۸/۹/۵
سلام، پیشنهاد می کنم با طراح و مجری اصلی ساخت مدرسه دنیا صدیقی و غائب اصلی این دیدار جمعی، آقای دکتر فواد خرمی گفتگویی داشته باشید. بدون شک مطالب ارزشمند و به درد بخوری در خصوص طرح، تغییرات آن و روند پروژه در اختیار شما خواهند گذاشت که اطلاع مردم از آن خصوصا خیرین مدرسه ساز می تواند باعث تغییرات اساسی و ارزشمند در شیوه اجرای چنین مدرسه های شود.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین ۱۳۹۸/۹/۱
احسنت به این خیر شریف که توی این اوضاع اقتصادی اقدام به احداث چنین مدرسه ای نمود. کاش مسئولین بیشتر قدرشناس چنین اشخاصی شوند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد