تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ آبان ساعت ۱۹:۵۰ بازدید: 1381      نظرات: 2      کد مطلب: 12942

سفر سرزده معاون وزیر آموزش و پرورش به مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون وزیر آموزش و پرورش کشور بهمراه مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در یک سفر غیر منتظره به مهاباد از مدارس درحال ساخت و فضاهای آموزشی این شهرستان بازدید کرد.
مهراله رخشانی مهر در حاشیه این بازدیدها در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور بازدید دوره‌ای از فضاهای آموزشی استان آذربایجان غربی سفری 2 روزه به استان ترتیب داده شده و از فضاهای آموزشی درحال ساخت و افتتاح شده 4 حوزه بازدید به عمل آمده است.
وی افزود: در این بازدید کلنگ زنی چندین پروژه  ملی ساخت مدارس در دستور کار قرار دارد.
رخشانی مهر با بیان اینکه 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس در سطح کشور اختصاص یافته تصریح کرد: 30 میلیارد تومان اعتبار برای شروع پروژه‌های جدید در شهرستان مهاباد در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس در کشور اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 570 میلیارد  تومان اعتبار برای جمع‌آوری و استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس کشور تخصیص داده شده است.
علی مناف زاده سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اعتبارات ملی درنظر گرفته  شده در سال‌جاری برای این استان بالغ بر 113 میلیارد تومان است.
وی افزود: این میزان اعتبار در چهار ردیف پروژه‌های تخریب بازسازی، استانی ملی شده، سیستم‌های گرمایشی و مقاوم سازی پروژه‌ها هزینه می‌شود که بخش قابل توجهی نیز به شهرستان مهاباد اختصاص یافته است.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه، از 64 پروژه درحال احداث در این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد 37 پروژه بصورت مشارکتی خیرین با دولت است و 12 پروژه نیز بصورت کامل توسط خیرین انجام می‌شود و 9 پروژه نیز توسط بنیاد برکت و علوی درحال احداث است.
وی افزود: شهرستان مهاباد رتبه اول را در میزان جذب اعتبارات در بین شهرستان‌های استان دارد.
محمودزاده تصریح کرد: سفر رخشانی مهر به شهرستان مهاباد به منظور بررسی وضعیت 64 پروژه درحال احداث این شهرستان و تأمین اعتبار پروژه‌هایی است که با پیشرفت فیزیکی آنها کم و یا از سرعت لازم برخوردار نیست.
وی اضافه کرد: در دو هفته آینده جلسه‌ای با در مرکز سازمان نوسازی مدارس کشور با حضور معاون وزیر، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و سرپرست نوسازی مدارس استان، جمع بندی این بازدید و میزان نهایی اعتبار به پروژه‌های مختلف شهرستان به ترتیب اولویت مشخص خواهد شد. 
عکس: سردار زین العابدین 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مهاباد ۱۳۹۸/۹/۶
ئه وانه همو اَي زحمتكاني اقاي محمودزاده ي بريزه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

foji ۱۳۹۸/۹/۱
در این حد خبر مهمی بود در این اوضاع؟!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد