تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت ۱۶:۵۰ بازدید: 3979      نظرات: 0      کد مطلب: 12938

منطقه ویژه اقتصادی مهاباد در مجلس تصویب شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان، در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
جلال محمودزاده روز چهارشنبه افزود: لایحه منطقه ویژه اقتصادی مهاباد روز گذشته در جلسه علنی مجلس با ۱۵۶ رای موافق، هشت رای مخالف و هفت رای ممتنع تصویب شد.
وی ادامه داد: البته این لایحه ۶ ماه قبل مصوب شده بود اما ایراداتی داشت که شورای نگهبان آن را تایید نکرد و پس از رفع این ایرادات با هماهنگی دولت و کمیسیون اقتصادی مجدد در صحن علنی مجلس به رای گذاشته و تصویب شد.
وی با اشاره به رفع نواقص کامل این طرح در ماه‌های گذشته، اضافه کرد: نبود بار مالی برای دولت و رعایت مفاد ماده ۱۷۵ قانون اساسی از جمله ایرادهای اصلی منطقه ویژه اقتصادی مهاباد توسط شورای نگهبان بود که رفع شد. 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که در این مرحله ایجاد منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان به تایید شورای نگهبان برسد تا به قانون تبدیل شود.
«محمودزاده»، با اشاره به مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: معافیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه اداری بدون عوارض گمرکی و تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی از جمله این مزایاست.
وی اضافه کرد: صدور مجوز ساخت و پایان کار به صورت رایگان و نبود محدودیت زمانی متروکه شدن کالا از دیگر مزیت های منطقه ویژه اقتصادی است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد