تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان ساعت ۲۲:۳۳ بازدید: 395      نظرات: 0      کد مطلب: 12900

اختصاص بیش از 2.5 میلیارد تومان تسهیلات برای بهسازی و تجهیز نانوایی‌های مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل مدیرکل غله وخدمات بازرگانی استان آذربایجان غربی از اختصاص بیش از 2.5 میلیارد تومان تسهیلات برای بهسازی و تجهیز نانوایی‌های شهرستان مهاباد خبر داد.
وی افزود: بالغ بر 38 میلیارد تومان از طرف بانک سپه برای بهسازی و تجهیز دستگاهها و ماشین آلات برای هزارو 530 واحد نانوایی استان در نظرگرفته شده که سهم مهاباد از این میزان اعتبار بالغ بر دو میلیارد و 675 میلیون تومان برای تجهیز 107 واحد نانوایی است.
زارع تصریح کرد: بیش از 100 واحد نانوایی دارای پروانه در مهاباد مشغول به فعالیت هستند که 90 درصد آنها برای دریافت این تسهیلات اقدام کرده‌اند.
وی با اشاره به کیفیت نان و آرد در استان آذربایجان غربی و شهرستان اظهار کرد: برای افزایش کیفیت نان در شهرستان بعد از استانداردسازی دستگاه‌های پخت نان، مهارت آموزی نانوا‌ها باید در اولویت قرار گیرد.
زارع افزود: کیفیت آرد و نان به کیفیت بذر، شرایط کاشت ودستگاه‌های پخت نان در ارتباط است اما آنچه مشاهده می شود این است که خمیر تخمیر نشده به آفتی برای تولید نان تبدیل شده و با ورود دستگاه‌های جدید و حذف کارگران در چرخه تولید نان و عدم چانه گیری کیفیت نان پایین آمده است.
مدیرکل مدیرکل غله وخدمات بازرگانی استان آذربایجان غربی در ادامه ضمن تقدیر از پیگیری‌های مسوولین برای بازپس‌گیری سیلوی مهاباد اظهار کرد: بازگشت این زیرساخت ضروری به بخش دولتی یکی از اقدامات بسیار مفید در چند ماه گذشته است.
وی افزود: با وجود انبارهای ایجاد شده در کارخانجات آرد در شهرستان توجیهی برای وجود انبار خارج از کارخانه وجود ندارد و وجود انبار خارج از کارخانه زمینه را برای فساد و رانت فراهم می‌کند.
به گزارش هاژه، در ماه‌های گذشته فعالیت شرکت غله که بعد از انحلال اداره غله و خدمات بازرگانی تأسیس شده بود متوقف گردید و مدیریت آن به وضعیت قبلی بازگشته است.
علیرضا زارع به عنوان اولین مدیرکل غله وخدمات بازرگانی استان آذربایجان غربی بعد از تأسیس مجدد آن منصوب گردید و امروز برای بررسی وضعیت شهرستان در سفری یک روزه به مهاباد در مهاباد حضور یافت و مشکلات شهروندان و مطالبات مردم را از نزدیک بررسی کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد