تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان ساعت ۱۷:۰ بازدید: 1291      نظرات: 0      کد مطلب: 12868
با حضور علی لاریجانی و وزیر نیرو

پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه آب شرب کشور در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استانی و شهرستان پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه آب شرب کشور در مهاباد افتتاح و به بهره برداری رسید.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح این تصفیه خانه ضمن تقدیر از عملکرد وزارت نیرو در خصوص اجرای پروژه‌های زیرساختی در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: اجرای پروژه‌ها و طرح‌های کلان زیرساختی در مناطق مختلف کشور نشانگر توجه ویژه دولت و نظام به مناطق محروم است.
 
وی افزود: سنگ‌اندازی‌های مختلف مانع از توسعه زیرساخت‌ها و ارائه خدمات زیرساختی دولت به مناطق مختلف نمی‌شود و تلاش‌ها در حوزه جاده‌سازی، نیرو و گاز به عنوان امری ضروری و مهم تلقی می‌شود.
رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز در این مراسم اظهار کرد: در چهارمین هفته پویش "الف ب ایران" که با هدف افتتاح 227 آب و برق در مناطق مختلف کشور که از هفته‌های قبل شروع شده امروز پیشرفته‌ترین تصفیه خانه آب شرب کشور در شهر مهاباد افتتاح می‌شود.
 
وی افزود: علاوه به افتتاح تصفیه‌خانه آب شرب در پلدشت و تصفیه خانه فاضلاب شهر ارومیه و کلنگ زنی نیروگاه 150 مگاواتی سد سردشت، عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهر اشنویه نیز با سقف اعتبار 94 میلیارد تومان برای 52 هزار نفر از مردم این شهر ارائه خدمات می‌دهد.
اردکانیان تصریح کرد: اجرای طرح‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب نقش مهمی را در توسعه بهداشت عمومی و تأمین آب بخش‌های صنعتی ایفا می‌کند.
وزیر نیرو با بیان اینکه 4 دهه قبل تعداد تصفیه خانه‌های کشور به 5 عدد نمی‌رسید اظهار کرد: با افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ارومیه تعداد این تصفیه‌خانه‌ها به 29 عدد رسیده است.
علیرضا رضوی سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی در تشریح ویژگی‌های تصفیه خانه شهر مهاباد اظهار کرد: این تصفیه‌خانه با ظرفیت برداشت 750 لیتر آب در ثانیه قادر است تا افق سال 1420 برای بیش از 246 هزار نفر جمعیت شهری مهاباد آب شرب سالم و بهداشتی تامین کند.
وی افزود: برای اجرای این پروژه 63 میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی و دولتی هزینه شده است.
رضوی تصریح کرد: این تصفیه‌خانه دارای یک برج آبگیری بوده که قادر است در سه سطح آبگیری برای تصفیه آب شرب را از مخزن سد مهاباد انجام دهد.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی در پایان  با بیان اینکه تصفیه‌خانه آب شرب شهر مهاباد از نوع «داف» بوده و جدیدترین فرآیند تصفیه آب در سطح کشور است افزود: سیستم تصفیه آن براساس نوع مواد و وضعیت کیفیت آب سد از لحاظ بیولوژیکی طراحی شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد