تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۱:۴۵ بازدید: 927      نظرات: 2      کد مطلب: 12861
درخواست نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها

اراضی حاشیه دریاچه سد مهاباد از دست متصرفین رفع تصرف شود


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استانها با اشاره به سفر وزیر نیرو در روز سه شنبه به استان متبوع خود و حضور وی در مهاباد برای افتتاح تصفیه خانه جدید شهر گفت: مردم مهاباد انتظاراتی جدی از وزیر محترم نیرو دارند که تبعا باید مدنظر ایشان و هیات همراه قرار گیرد. بدون تردید حضور وزیر محترم نیرو در مهاباد فرصت مغتنمی است تا به نگرانی های عمیق شهروندان مهابادی در خصوص وضعیت بحرانی اراضی و حریم های تحت مالکیت این وزارت پاسخ داده شود.
احمدزاده تاکید کرد: افتتاح تصفیه خانه جدید شهر رویداد مهمی است، اما مردم مهاباد از وزیر محترم انتظار دارند در این سفر به امورات اساسی تری رسیدگی کنند. مهم ترین مساله هم رفع تصرف از اراضی حاشیه دریاچه سد مهاباد است که بارها تحقق آن از سوی مسئولین وعده داده شده است، اما تا کنون به جایی نرسیده است. در همین رابطه ضروری است ایشان پیگیر کیفیت حراست از حریم رودخانه ها، مسیل ها و خصوصا قنات های مهاباد شوند و از وضعیت اسفبار این مقوله نیز اطلاع حاصل کنند‌.
نماینده آذربایجان عربی در شورای عالی استان ها، ضمن ابراز خرسندی از حضور وزیر محترم نیرو در مهاباد و آرزوی سفری پربار برای ایشان خاطرنشان کرد: سوال اساسی شهروندان مهاباد از  وزیر محترم این است که جناب وزیر آیا می توانیم امیدوار باشیم که به تصرفات حاشیه دریاچه سد مهاباد خاتمه دهید؟
این عضو شورای عالی استانها همچنین اشاره کرد: یکی از مطالبات جدی مردم مهاباد ساماندهی وضعیت قنات های تاریخی واقع در محدوده قانونی شهر مهاباد است که یکی از دارایی های ارزشمند این شهر است که به دست فراموشی سپرده شده است و در حال نابودی است. شایسته است جناب وزیر دستور دهند که فرایند ثبت و مرمت این قنات ها به عنوان یکی از دستاوردهای سفر ایشان به مهاباد به فوریت در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود:مطالبه مهم دیگر مردم مهاباد ورود مستقیم فاضلاب چندین روستای بالادست به دریاچه سد مهاباد است که بهداشت عمومی را تهدید می کند. به علاوه در چندین نقطه از شهر نیز فاضلاب وارد رودخانه مهاباد می شود که نیازمند چاره جویی است.
احمدزاده در پایان ابراز امیدواری کرد که این مطالبات کلیدی مردم مهاباد از وزارت محترم نیرو مورد عنایت وزیر محترم نیرو قرار گیرند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

منوچهر چکاه ۱۳۹۸/۸/۱۳
اجرای این پروژه درحواشی سدمهاباد جای تحسین است
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۸/۱۳
کاش رفع تصرفها زود اعمالبشه واقعا چهره دریاچه درحال تغییر است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد