تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۱:۱۰ بازدید: 586      نظرات: 0      کد مطلب: 12819

انجام 7 هزار بازرسی از اصناف شهر مهاباد / ساماندهی مرغ فروشی‌ها


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد ضمن اعلام 7 هزار بازرسی از اصناف شهرستان از ساماندهی مرغ فروشهای سطح شهر خبر داد.

محمد جهین در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان مهاباد اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری  بیش از 7 هزار بازرسی از اصناف به منظور نظارت و کنترل قیمت‌ها صورت گرفته  و 650 پرونده تعزیراتی به ارزش 800 میلیون تومان تشکیل شده است.

وی افزود: در سه ماهه دوم سال نیز در بازرسی های انجام شده از کالاهای هدف از فروشگاه‌های فراورده های دامی 172 بازرسی با تشکیل پرونده برای 7 تخلف و در خصوص گوشت مرغ 231 بازرسی با تشکیل پرونده برای 11 تخلف با ارزش 65 میلیون تومان صورت گرفته است.

جهین تصریح کرد: هزار مورد بازرسی در خصوص کالاهای هدف در تابستان سال جاری صورت گرفته و 38 پرونده تخلفاتی با ارزش 68 میلیون تومان تشکیل شده است.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به جذب سهمیه‌های دفتر سهمیه‌ای برای اقشار ضعیف جامعه اظهار کرد: در سال‌جاری در سه نوبت سهمیه های دفتر دانش آموزی جذب شده است و در نوبت اول 14 هزار و 300 جلد در 9 منطقه حاشیه شهر و نمایشگاه پاییزه محصولات نوشت افزار توزیع گردید.

وی افزود: در نوبت دوم 3 هزار و 500 جلد سهمیه کمیته امداد و 1 هزار و 850 جلد سهمیه اداره بهزیستی نیز جذب شده است.

جهین تصریح کرد: درحال حاضر نیز 2 هزار و 900 جلد دفتر سهمیه جذب شده که در صورت اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای جذب در مناطق کم‌تر برخوردار توزیع خواهد شد.

 رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه خواستار ساماندهی مراکز فروش مرغ زنده در سطح شهر شد و گفت: ساماندهی وضعیت فروش مرغ بصورت زنده نیازمند تصمیمی جدی مسوولان و هماهنگی بین بخشی است.

وی افزود: کنترل محورهای مواصلاتی و نظارت و کنترل واحدهای فروش مرغ بصورت زنده باید در دستور کار قرار گیرد.

هاشم لاجانی رئیس اتاق اصناف در ادامه اظهار کرد: در طرح بازگشایی مدارس با حضور فعال بازرسین اتاق اصناف و با تشکیل گشت های مشترک با ادارات ستاد اجرائیات شهرداری، کالای قاچاق نیروی انتظامی تعداد 264 بازرسی از واحدهای صنفی سطح شهر انجام گرفته که برای 63 واحد صنفی پرونده تخلف صنفی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شدند.

وی افزود: با تشکیل گشت مشترک با کالای قاچاق نیروی انتظامی 3 واحد صنفی به اتهام فروش کالای قاچاق و خارجی شناسایی و تعداد 67 بسته نوشت افزار شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

یوسف شریف زاده مسئول واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف گفت: جهت بازرسی از واحدهای صنفی فروش لوازم یدکی خودرو و بررسی اجناس تقلبی در سطح شهر اکیپ مشترکی با اداره استاندار این شهرستان تشکیل گردید.

وی افزود: در این گشت مشترک از 10 واحد صنفی فروش لوازم یدکی، پخش عمده و خرده روغن موتور بازرسی به عمل آمده که 4 واحد صنفی متخلف شناسایی شده و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد