تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۸:۱۹ بازدید: 1101      نظرات: 0      کد مطلب: 12793

کشف و ضبط 2.5 تن گوشت غیر قابل مصرف در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از کشف و ضبط 2.5 تن انواع گوشت غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

عباس آغاز در گقتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در نیمه نخست امسال نزدیک به 2 تن  و 545 کیلوگرم انواع گوشت سفید، قرمز و آلایش‌های مرغی و دامی غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.

وی افزود: 50 پرونده تعزیراتی و قضایی برای متخلفان و عرضه کنندگان مواد پروتئینی غیر قابل مصرف و غیر بیهداشتی تشکیل شده است.

آغاز با بیان اینکه آلایش مرغی بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 1 هزار و 230 مورد بازرسی از مراکز فروش، پخش و توزیع فرآورده‌های گوشتی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: تمامی  فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان یا شهرستان‌های مبدا باشد.

آغاز از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

وی همچنین از شهروندان خواست از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه با تبریک روز دامپزشک به تمامی افرادی که در این رسته فعالیت می‌کنند اظهار کرد: در سال 1369 روز 14 مهر به عنوان روز دامپزشک معرفی شده و شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد نیز این‌روز را به تمامی دامپزشکان و تأمین کنندگان سلامت غذایی جامعه تبریک می‌گوید.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد