تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر ساعت ۸:۴۴ بازدید: 580      نظرات: 0      کد مطلب: 12786

توقیف محموله 10 تنی چوب قاچاق در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد از توقیف محموله 10 تنی چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.
مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: یک کامیون حامل چوب درخت گردو در محور مهاباد – سردشت با همکاری نیروی انتظامی شهرستان در ایست بازرسی "گویچکه ده ری" این شهرستان توقیف شد.
وی افزود: این محموله که در یکی از شهرهای اطراف بارگیری شده بود و صاحبان آن قصد داشتند که از طریق محور مواصلاتی مهاباد آنرا به شهرهای دیگر منتقل کنند.
پاتو تصریح کرد: در این خصوص یک دستگاه کامیون توقیف شده و صاحبان محموله با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی در ادامه از شهرووندان طبیعت دوست، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان را به شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در ادامه  از رفع تصرف 814 هکتار از منابع طبیعی این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان رفع تصرف طی نیمه نخست در قالب 24 پرونده رفع تصرف شده‌است.
وی افزود: امسال 2 فقره پرونده مربوط به قطع درختان در مهاباد تشکیل گردیده و در این مدت 19 اصله انواع درخت در مناطق مختلف قطع شده که درخت بید بیشترین نوع آن را تشکیل می‌دهد.
پاتو تصریح کرد: زمین‌های دیم کشاورزی بیشترین مورد اختلاف در عرصه‌های مرتعی مهاباد و از ابتدای امسال نزدیک به 54 میلیون تومان بابت جریمه و خسارت از متخلفان اخذ شده‌است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد