تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر ساعت ۱۲:۱ بازدید: 2023      نظرات: 0      کد مطلب: 12782

کودک ۲ ساله سردشتی از مرگ نجات یافت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت گفت: اقدام به‌موقع کادر پزشکی این بیمارستان در خارج ساختن جسمی خارجی از گلوی یک کودک ۲ ساله، این فرد را از مرگ حتمی نجات داد.
پیمان مشاری روز شنبه اظهار داشت: در پی مراجعه کودک ۲ ساله با علایم تنگی نفس شدید به علت بلعیدن جسم خارجی به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت، کادر اورژانس این فرد را به اتاق احیا منتقل و اقدامات لازم از جمله اکسیژن تراپی را بر روی او آغاز کردند.
وی اضافه کرد: پس از مشاوره با متخصص بیهوشی، تصمیم به انتقال بیمار به مراکز درمانی مجهزتری گرفته شد ولی با توجه به مسافت طولانی مسیر و احتمال وخیم‌تر شدن وضعیت کودک، خارج کردن سریع جسم خارجی در دستور کار قرار گرفت.
وی بیان کرد: مصدوم بلافاصله به اتاق عمل منتقل و با تلاش متخصص بیهوشی، متخصص کودکان و با همکاری کادر اتاق عمل جسم خارجی با موفقیت از گلوی کودک خارج شد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت ادامه داد: این کودک هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری و تحت نظر بوده و حال عمومی وی مطلوب است.
بیمارستان ۱۲۵ تختخوابی امام خمینی(ره) شهرستان مرزی سردشت دارای بخش‌های داخلی، جراحی، مراقبت‌های ویژه، کودکان، زنان و زایمان، اورژانس، دیالیز و بخش‌های پاراکلینیکی از جمله سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایشگاه است.
تجهیز این بیمارستان به تجهیزات روز پزشکی و کادر درمانی متبحر در چند سال اخیر موجب شده تا بخش عمده ای از مشکلات بیماران این شهرستان مرزی در همین بیمارستان رفع و دیگر نیازی به اعزام آنها به مرکز استان وجود نداشته باشد.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد