تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۰ مهر ساعت ۸:۲۸ بازدید: 384      نظرات: 0      کد مطلب: 12770

چهار باند بزرگ سرقت در بیجار منهدم شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی بیجار گفت: در نیمه نخست امسال، پایگاه‌های عملیاتی انتظامی شهرستان موفق به کشف، شناسایی و انهدام چهار باند بزرگ سرقت شدند.
سرهنگ محمدصادق پیروزی روز سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: این چهار باند که به صورت گسترده اقدام به سرقت منازل، خودروها، موتورسیکلت و سیم‌های برق در سطح شهرستان می کردند، طی یک عملیات ویژه پلیسی، شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.
وی ادامه داد: پلیس بیجار در کشف اموال سرقت شده رتبه دوم استان کردستان را در نیمه نخست امسال به خود اختصاص داد و ضریب افزایش این کشفیات به ۱۲۳ درصد رسیده که در تحقق این موفقیت، تعامل و همکاری مردم موثر و قابل توجه بوده است.
فرمانده انتظامی  بیجار همچنین از انهدام ۱۰ باند بزرگ قاچاق کالا در شهرستان خبر داد و افزود: در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی، در راه مبارزه با ورود کالای قاچاق به بازار از تمام انرژی و نیروی خود استفاده کرده و ۱۰ باند بزرگ کالای قاچاق توسط یگان مبارزه با کالا و ارز قاچاق شناسایی و منهدم شد.
او تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور، بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده از این باندها، سلاح های جنگی و ابزارهای متنوع و جدید جاسوسی است که برای عملیاتهای خراب کارانه قرار بود در مقاطع مختلف در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرند ولی قبل از هر گونه اقدامی به دام پلیس افتادند.
سرهنگ پیروزی با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی مزاحمت برای بانوان در بیجار یادآور شد: افزایش این میزان مزاحمت برای بانوان در مدت ۶ ماهه نخست سال، باید توسط کارشناسان و افراد صاحب نظر مورد تحلیل و برسی قرار گیرد و راهکاری مناسب برای فرهنگ سازی درست اتخاذ شود.
وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده و کاهش آستانه صبر مردم، میزان وقوع نزاع و درگیری در این شهرستان حدود ۱۷۵ درصد رشد را نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۲ برابر شده است.
فرمانده انتظامی بیجار با اعلام اینکه از هر سه واقعه ازدواج در شهرستان یکی به طلاق ختم می شود، تاکید کرد: عدم اطلاع زوجین از اخلاق و رفتار یکدیگر و سطح توقع خانواده ها، تنها راه پیش رو را به طلاق ختم می کند که این آسیب اجتماعی پیامدهای بعدی منفی گریبان گیر جامعه خواهد کرد.
او افزود: یک کودک بیجاری که حدود ۱۰ سال سن دارد و بچه طلاق است، تاکنون ۹ بار اقدام به خودکشی ناموفق کرده که با همکاری نهادهای مربوطه به اداره بهزیستی معرفی و تحویل شده است.
سرهنگ پیروزی یادآور شد: با افزایش رصد اطلاعاتی پلیش فتا،  ۲۱ درصد آمار جعل اسناد، ۱۰ درصد آمار کلاهبرداری و ۵۰ درصد آمار خیانت در امانت در این شهرستان کاهش داشته و امیدواریم با افزایش سطح آگاهی مردم، آمار مالباختگان نیز کاهش یابد.
وی با اشاره به افزایش سطح رضایت مندی مردم از برخورد پلیس اضافه کرد: بیش از ۲۵ درصد رشد رضایت مندی و پیشنهاد به پلیس در سامانه ۱۹۷ ثبت شده که در همین راستا حدود هشت درصد عدم نارضایتی مردم کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی بیجار با تشریح برنامه های ویژه هفته نیروی انتظامی گفت: بیش از ۳۰ برنامه متناسب با حوزه فعالیت های پلیس تدوین ش  ذه که هفت برنامه شاخص است.
او اظهار داشت: نیروی انتظامی یکی از نهادهایی خدمت رسان است که وسعت ارتباط مردمی آن بیش از همه ارگان ها و دستگاه هاست و وظیفه تعامل با مردمی که دچار خسارت شده و تعادل روحی و فکری ندارند، بیش از پیش متوجه رفتار پلیس است.
سرهنگ پیروزی افزود: پلیس برای ایجاد یک ارتباط صمیمی و قانون مند با مردم آسیب دیده، نیازمند تجهیز نیروها به علوم جامعه شناسی و روانشناسی است تا بتوانند به وظیفه اصلی خود که همیاری با مردم است به خوبی عمل کنند.
منبع: ایرنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد