تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۶ مهر ساعت ۱۷:۶ بازدید: 633      نظرات: 0      کد مطلب: 12750

فعالیت ورزش شنا در مهاباد در هاله‌ای از ابهام


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بدنبال برگزاری مزایده جدید استخر آشار مهاباد و عدم قید بندی مبنی بر حمایت از ورزش شنا از سوی اداره ورزش و جوانان، فعالیت ورزش شنای مهاباد را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

برگزاری مزایده جدید استخر آبشار و تأکید مدیریت جدید بر اخذ هزینه از هیات شنا و تیم شنای شهرستان ادامه فعالیت این ورزش را با چالشی جدی روبرو کرده است.

قرنی مصطفی پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: براساس ماده 88 قانون اجاره اماکن ورزشی، برگزاری مزایده اماکن ورزشی این شهرستان در حیطه وظایف اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی قرار دارد و این اداره دخالتی در آن ندارد.

وی افزود: مدیریت جدید با توجه به هزینه‌های خود و قیمت مزایده خواهان پرداخت اجاره از سوی هیات شنا مهاباد شده است.

مصطفی پور تصریح کرد: برای رفع این مشکل باید تأمین اعتباری ماهیانه بالغ بر 4 میلیون تومان صورت بگیرد که بعید است این امر انجام شود.

رییس اداره ورزش و جوانان در پایان با بیان اینکه در شهرستان مهاباد ورزشکاران رشته شنا تنها در سطح استانی فعالیت دارند اظهار کرد: در تلاش هستیم با برگزاری جلساتی با حضور اولیا و مدیریت جدید این مشکل برطرف شود.

رییس هیئت شنای شهرستان مهاباد برخلاف اظهارات رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان، این اقدام را زنگ خطری برای ادامه حیات ورزش شنا و برخی ورزش‌های آبی شهرستان اعلام کرد و گفت: برگزاری مزایده بدون توجه به حمایت از یک شاخه ورزشی مهم شهرستان به تعطیلی و نابودی استعدادهای ورزش شنا در مهاباد منجر می‌شود.

کامبیز عثمانی آذر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سنوات گذشته که مدیریت استخر توسط هیئت شنای شهرستان صورت می‌گرفت باعث شد استعدادهای ورزش شنا در مهاباد توسعه یابد و سانس های رایگان برای تمامی رشته‌های آبی اختصاص داده شود.

وی افزود: تیم شنا و سایر ورزش‌های آبی جزو افتخارات این شهرستان هستند و  چندین دوره قهرمان استان را کسب کرده و به عنوان نماینده استان در مسابقات کشوری حضور دارد، همچنین تیم واتر پولو مهاباد در سطح استان خوش درخشیده و استعدادهایی در سطح کشوری در بخش بانوان و آقایان پرورش یافته‌اند.

عثمانی آذر تصریح کرد: قطعا اسنادی وجود دارد که نشان دهد شناگران مهاباد از سوی فدراسیون به عنوان استعداد برتر انتخاب شده‌اند و در بخش انفرادی ورزشکاران این رشته در  مسابقات کشوری شهرکرد جزو 7 نفر برتر شنای کشور قرار گرفته‌اند و در مسابقات کشوری اردبیل نیز مقام اول را بدست آورده‌اند که در مقایسه با سایر شهرستان بی‌نظیر است، لذا عدم حمایت از این رشته نه تنها به ورزش شهرستان بلکه به ورزش استان نیز لطمه می‌زند.

وی با انتقاد از عملکرد مسوولان در قبال برخی ورزش‌ها اظهار کرد: نادیده گرفتن استعدادهای یک ورزش و یا صرف انرژی و منابع تنها در یک رشته نه تنها برای شهرستان مناسب نیست بلکه نادیده گرفتن علاقه و استعداد افرادی است که به یک شاخه ورزشی علاقه دارند.

رییس هیات شنای شهرستان در ادامه اظهار کرد: برگزاری مزایده جدید و حذف بندی از قرارداد مبنی بر اختصاص سانس به ورزش‌های مربوطه باعث شده فعالیت رشته شنا را با چالشی بزرگ روبرو کند.

وی افزود: پیشنهاداتی در آخرین جلسه با مسوولان مطرح شده که نتیجه آن فردا مشخص خواهد شد.

به گزارش هاژه، اجاره اماکن دولتی به بخش خصوصی از طریق مزایده همواره موافقان و مخالفانی دارد ولی به گفته کارشناسان افزایش اجاره و توجه به سودآوری آن موجب شده بر کیفیت خدمات ارائه شده تأثیر منفی بگذارد به نحوی که اجاره یک مکان ورزشی همچون استخر آبشار به عنوان تنها زیرساخت ورزش شنا فعالیت این شاخه ورزشی را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

سرمایه گذاران و برندگان مزایده نیز با توجه به بندهای قرارداد اقدام خواهند کرد و طبیعی است اگر بندی مبنی بر اختصاص سانس به ورزشکاران قید نگردد، اقدام به اختصاص سانسی به ورزش مربوطه نخواهند کرد و این امر وظیفه اصلی مسوولان ورزشی شهرستانی و استانی است که به عنوان ادارات متولی حمایت از تمامی رشته‌های ورزش را در دستور کار خود قرار دهند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد