تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور ساعت ۸:۴۸ بازدید: 617      نظرات: 0      کد مطلب: 12711

64 متکدی در مهاباد جمع آوری شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد از جمع آوری 64 متکدی در سطح شهر مهاباد خبر داد.
حسن گیته در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد:  از ابتدای سالجاری تاکنون 31 مرد و 33 زن متکدی در سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شده‌اند.
وی افزود: 39 نفر از این متکدیان از شهرهای اطراف به مهاباد آمده و اقدام به تکدی‌گری می‌کردند که با تمهیدات صورت گرفته به شهر محل سکونت خود اعزام شده اند، همچنین 25 نفر از این متکدیان بومی بودند که پس از جمع‌آوری، نگهداری  و ثبت در بانک اطلاعاتی ضمن دریافت تعهد برای گدایی نکردن تحویل خانواده‌های خود داده شدند.
گیته تصریح کرد: از 64 نفر متکدی جمع آوری شده در سطح شهر 20 نفر تحت پوشش اداره بهزیستی و 10 نفر از آنها تحت پوشش کمیته امداد قرار داشتند که مکاتباتی در این زمینه با سازمان‌ها و ادارات برای بررسی وضعیت و رفع مشکلات آنها صورت می‌گیرد.
معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد با بیان اینکه طرح جمع‌آوری متکدیان بطور مرتب در طول سال اجرا می‌شود، تاکید کرد: روزانه یک گروه سه نفره به همراه یک دستگاه خودرو مخصوص جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر وظیفه جمع‌آوری این افراد را بر عهده دارند.
وی تعداد متکدیان جمع‌آوری شده در سال گذشته را 145 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 63 نفر مرد و 82 نفر را زن بودند که 113 نفر آنها از شهرهای دیگر برای تکدی‌گری به این شهر آمده بودند و 30 نفر آنها افراد بومی شهرستان بودند.
حسن گیته اضافه کرد: در راستای تعامل بین بخشی ادارات و ارگان‌ها جمع آوری معتادان متجاهر شهر نیز با همکاری نیروی انتظامی صورت می‌گیرد ولی آمار در این زمینه را را نیروی انتظامی منتشر می‌کند.
وی با اشاه به اینکه از ابتدای اجرای این طرح تاکنون هیچ گونه برخورد فیزیکی و خارج از شأنی با متکدیان و معتادین متجاهر صورت نگرفته از شهروندان خواست  کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق ارگان‌های دولتی و یا سازملان‌های مردم نهاد مورد اعتماد به دست نیازمندان و افراد بی بضاعت برسانند و از پرداخت وجوه به متکدیان در سطح شهر خودداری نمایند.
معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد ریشه‌کن شدن این آسیب اجتماعی مستلزم فرهنگ‌سازی برای کمک نکردن به متکدیان اعلام کرد و گفت: شهروندان در صورت مواجه با هر نوع تکدی‌گری در سطح شهر مراتب را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری گزارش دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد