تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور ساعت ۱۰:۳۳ بازدید: 614      نظرات: 0      کد مطلب: 12703

شناسایی و دستگیری 5 نفر از اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی در بوکان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان از شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ سلمان حیدری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال مراجعه و طرح شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس مبنی بر برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی شان، موضوع بصورت ویژه در دستور کار تیم های تخصصی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات شهرستان بوکان قرارگرفت و پیرو هماهنگی‌های قضایی بعمل آمده 5 نفر از سرشاخه های اصلی این باند توسط پلیس دستگیر شدند. 
وی افزود: اعضای باند کلاهبرداری با طراحی سایت‌های جعلی و معرفی آن از طریق شبکه های اجتماعی و کانال های پر مخاطب از سادگی مخاطبان و کاربران استفاده می‌نمودند و زمانی که کاربران می خواستند خرید و یا پرداختی در فضای مجازی داشته باشند بلافاصله اطلاعات کارت و حساب بانکی افراد را برداشته و در فرصت مناسب نسبت به خالی نمودن حساب شخصی آنان اقدام می کردند.
حیدری تصریح کرد: افراد دستگیر شده تاکنون به مبلغ 200 میلیون تومان وجوه برداشتی از حساب هموطنان اعتراف نموده اند و تحقیق و بررسی پرونده متهمان همچنان ادامه دارد.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان در ادامه از توقیف بیش از 7 تن چوب قاچاق در بوکان خیر داد و گفت: تیم‌های عملیاتی پلیس دراجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز از یک دستگاه  کامیون باری آیفا مقدار 7 تن و 500 کیلوگرم  چوب قاچاق را کشف و ضبط نمودند.
سرهنگ حیدری افزود: در این راستا 1 نفر دستگیر و 1 دستگاه کامیون باری نیز توقیف شده است و پرونده تکمیلی به مرجع قضایی ارسال گردید.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد