تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور ساعت ۱۹:۷ بازدید: 410      نظرات: 0      کد مطلب: 12649

صدا و سیمای مرکز مهاباد همراه عزاداران حسینی (ع)


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد گفت: مرکز مهاباد در ایام محرم با ویژه برنامه های «هەواری ئەوین» و «نورالحسین» با سوگواران حسینی همراه خواهد بود. 
وی اظهار داشت: «هەواری ئەوین» به تهیه کنندگی نشمیل اسماعیلی در 12  قست 60 دقیقه ای از صدا و «نورالحسین» به تهیه کنندگی فرامرز خاتمی در 12 قسمت 40 دقیقه ای در ایام محرم از سیمای مرکز مهاباد پخش می‌شود. همچنین در دیگر برنامه‌های روتین صدا و سیمای مرکز از جمله: خانواده، داستان شب، در کوچه باغ جوانی، جوانه های امید، باغچه ی گولان، دیاری ئیواران، سرچشمه حکمت و... به واقعه عاشورا و تاثیر آن در حفظ فرهنگ عاشورایی پرداخته می‌شود. 
مدیر کل مرکز تصریح کرد: در این ویژه برنامه‌ها به وقایع عاشورا و ابعاد مختلف شخصیت بارز سیدالشهداء (ع)، نهضت عاشورا، آزادگی، شهامت، شهادت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در احادیث و روایت های آن امام همام پرداخته می شود. 
  قوی بنیه افزود: پخش سخنان حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، امام حسین (ع) از دیدگاه اهل سنت، روز شمار کربلا، آداب و رسوم مردم ایران در ماه محرم، سخنان بزرگان جهان در رابطه با امام حسین (ع)، گزارش مردمی، مباحث کارشناسی، مداحی و مرثیه سرایی و ضبط و پخش مراسمات عزاداری  و برنامه های شهرستان از جمله مراسم شیرخواره‌گان حسینی و پخش زنده عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا و ارتباط با شبکه‌ها در این ایام  از دیگر بخش‌های شبکه مهاباد می باشد. 
 شایان ذکر است فضای مجازی مرکز هم آیتم های ویژه‌ای را در این ایام به صورت عکس نوشته، خبر متنی، ویدئو کلیپ و اینفوگرافیک در وب سایت و کانال‌های اجتماعی مرکز بارگزاری کرده و واحد اطلاعات و اخبار و باشگاه خبرنگاران جوان مرکز نیز ضمن تهیه گزارش‌های متعدد در این زمینه برنامه های این ایام را هم پوشش داده و منعکس می‌نمایند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد