تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور ساعت ۱۰:۴۰ بازدید: 366      نظرات: 1      کد مطلب: 12645
پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورای مهاباد برای سال99

لزوم پیگیری سمن ها برای برگزاری آیین نوروزی درخور نام مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد به ریاست مصطفی احمد زاده و با حضوری جمعی از فعالان فرهنگی و مدنی، مشاورین و اصحاب رسانه در سالن جلسات  شورای شهر مهاباد برگزار شد.

این جلسه با محوریت بررسی طرح مطالعاتی شناخت پتانسیل ها و ضرورت های فرهنگی شهر، تمبرهای یادبود چهره های فرهنگی اجتماعی، جشنواره عکس موکریان، طرح تعیین حریم محوطه باستانی شایگان، بحث و تبادل نظر در خصوص مصوبات و  نشاط اجتماعی در شهر پیگیری شد.

شورش مالی در ابتدای جلسه به معرفی پتانسیل‌ها و ضرورت‌های فرهنگی پرداخت و در همین رابطه مصوب گردید که نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهر ازجمله چهره‌های مشهور، آیین‌ها و مراسمات چاپ شود.

در بخش دیگر این نشست لیست چهره‌های فرهنگی که قرار است در قالب تمبر یادبود چاپ شود توسط مهرداد رامیدی نیاارائه گردید و بعد از بحث و تبادل نظر پیشنهاد مذکور نیز مصوب گردید. 

برگزاری جشنواره عکس موکریان از دیگر طرح های پیشنهادی در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد بود که جزئیات آن توسط چیا حسنخالی از عکاسان مهابادی در اختیار حاضران قرار گرفت و درنهایت به تصویب کمیسیون رسید.

 رحمت نادری کارشناس باستان شناسی و عضو کمیسیون فرهنگی شورا نیز در بخش دیگری از جلسه با ارائه جزئیاتی از طرح تعیین حریم محوطه باستانی شایگان مهاباد اظهار کرد: علی‌رغم پیگیری‌های فراوان در دوره سوم شورای شهر برای محوطه سازی و تبدیل آن به موزه تاکنون اقدام مناسبی صورت نگرفته است

طرح تعیین حریم و ایجاد محوطه جهت ساخت موزه به تصویب کمیسیون فرهنگی شورا رسیده و مقرر شد تفاهم نامه ای مابین شهرداری و اداره میراث فرهنگی شهرستان مهاباد برای اجرای آن امضا شود.

در پایان مصطفی احمدزاده رییس کمیسیون فرهنگی شوری شهر مهاباد با تشریح بخشی از مصوبات یکصد و چهاردهیمن مین جلسه شورای اجتماعی کشور در خصوص ایجاد نشاط اجتماعی گفت: در بخشی از این مصوبه نسبت به برگزاری آیین های نوروزی در جهت ایجاد شور اجتماعی تاکید شده است، بنابراین می طلبد سمن ها و افراد فعال در این حوزه از هم اکنون پیگیر مجوزات لازم برای برگزاری آیین های نوروزی در خور شان و جایگاه مهاباد و با همکاری شورا و شهرداری مهاباد باشند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شاە نظر ۱۳۹۸/۶/۱۱
عجب کمیسیونی ، خدا بە شهر و فرهنگ مهاباد رحم کنە، بعد از گذشت بیش از دو سال تازە می خواهد مطالعە شروع بشە، ماشاللە بە این کمیسیون خدا قوت.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد