تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور ساعت ۲۰:۱۰ بازدید: 823      نظرات: 0      کد مطلب: 12644
آمار سرسام آور کشفیات مواد مخدر در مهاباد

کاهش 2 هزار زندانی در آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد عملکرد 5 ماه پلیس در خصوص کشفیات مواد مخدر در شهرستان مهاباد را بدون ذکر مقدار تشریح کرد.

سرهنگ رضا ظهیریان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد از افزایش کشف 8 هزار درصدی هروئین در 5 ماهه سالجاری نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مواد مخدر از نوع تریاک به 2 هزار و 209 درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه میزان دستگیری‌ها در 5 ماهه نخست امسال 190 درصد افزایش یافته افزود: دستگیری قاچاقچیان 50 درصد،  توزیع کنندگان 75 درصد و جمع‌آوری معتادان متجاهر 227 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

ظهیریان در پاسخ به درخواست اعضای جلسه مبنی بر ارائه وزن کشفیات مواد مخدر در سال جاری تصریح کرد: معمولا آمار کشفیات مواد مخدر به وزن ارائه نمی‌شود اما به عنوان مثال سال گذشته 116 گرم  حشیش کشف شده ولی این میزان به 9 کیلو 900 گرم در امسال افزایش یافته و هروئین از 126 گرم در سال قبل به 4 کیلو  500 کیلوگرم افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از افزایش 50 درصدی کشفیات شیشه، 358 درصدی گراس، 204 درصدی شیره تریاک و56 درصدی قرص روان گردان در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: شهروندان در شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و توزیع کنندگان نقش بسزایی داشته اند.

در ادامه مدیرکل امور زندان‌های استان آذربایجان غربی از کاهش 2 هزار نفری زندانیان در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: با تدابیری که از سوی رییس قوه قضاییه صورت گرفته کاهش زندانیان ادامه خواهد داشت.

حمزه بروجنی افزود: کاهش هدفمند جمعیت کیفری دراستان جزو اولین اولویت ابلاغی از سوی قوه قضاییه است.

 وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در زمینه آزادی زندانیان توسط ستاد دیه در سالجاری صورت گرفته و نزدیک به 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال 98 جمع آوری شده که این میزان در سال گذشته 800 میلیون تومان بود.

مدیرکل امور زندان‌های استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: 31 درصد جمعیت آماری زندان‌های استان مرتبط با جرایم مواد مخدر است که با سیاست گذاری ایجاد مجتمع های کار درمانی و حرفه آموزی این آمار از جدا از تفکیک آمار به کاهش جرایم در این زمینه هم منجر خواهد شد.

بروجنی اضافه کرد: زندان‌های استان آذربایجان غربی بالاترین اشتغال بکار را در سطح کشور به خود اختصاص داده‌اند و این اداره در سالجاری مقام اول در حوزه نهضت سواد آموزی را کسب کرده است.

در ادامه رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد ضمن تقدیر از عملکرد پلیس خواستار هماهنگی و تعامل بیشتر نیروی انتظامی با این اداره در زمینه معرفی معتادین متجاهر به کمپ‌های ترک اعتیاد شد.

مهران یوسفی اظهار کرد: به منظور تأمین هزینه‌های درمان معتادین در کمپ‌های خصوصی نیازمند ارائه آمار و ثبت در سامانه هستیم و دستگیری و انتقال آنها به کمپ بدون روال اداری منجر به ناکارآمدی در این زمینه می‌شود.

وی افزود: درحال حاضر 36 نفر از معتادین متجاهر سطح شهر که بدون هماهنگی و تشریفات اداری به کمپ ها معرفی شده‌اند، تامین هزینه درمان برای 3 نفر صورت گرفته است.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز در ادامه از صدور مجوز تأسیس کمپ ماده 16 مخصوص معتادین متجاهر در این شهرستان خبر داد و گفت: تأسیس این مرکز به کاهش جمعیت آماری معتادین متجاهر منجر خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد سازمان‌های مردم نهاد در این شهرستان اظهار کرد: عملکرد این سازمان‌ها برای کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی در مقایسه با ادارت دولتی قابل مقایسه نیست.

وی در پایان ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی در خصوص کشفیات مواد مخدر اظهار کرد: در زمینه سرقتها نیز نزدیک به 100 درصد سرقتها در کمتر از 24 ساعت کشف می‌شود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد