تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور ساعت ۱۸:۵ بازدید: 908      نظرات: 0      کد مطلب: 12643

تلاش برای انتقال زندان مهاباد به بیرون از شهر


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل امور زندان‌های استان آذربایجان غربی از تلاش برای انتقال زندان مهاباد به بیرون از شهر خبر داد.

حمزه بروجنی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس زندان مهاباد اظهار کرد: انتقال زندان‌ها از فضای داخل شهری به بیرون از شهر چند سالی است در برنامه دولت قرار دارد و در چند شهر استان نیز این کار انجام شده است.

وی افزود: در سال گذشته زندان شهرستان بوکان به بیرون از شهر منتقل شده و امسال نیز زندان سلماس به بیرون از فضای شهری منتقل می‌شود.

بروجنی تصریح کرد: انتقال زندان مهاباد نیز در دستور کار قرار دارد و درحال حاضر مکانی برای احداث آن معرفی شده و مطالعات آن درحال انجام است.

مدیرکل امور زندان‌های استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: زندان مهاباد در سال 1362 به بهره برداری رسیده و درحال حاضر با 5 برابر ظرفیت موجود ارائه خدمات می‌دهد.

وی افزود: اقدامات خوبی در راستای بهبود سرانه‌ها در این زندان صورت گرفته و با بهسازی و نوسازی‌های صورت گرفته نزدیک به 1 متر به فضای برخورداری زندانیان از فضا صورت گرفته است.

بروجنی با بیان اینکه 17 هزار متر مربع از فضای زندان‌های استان بازسازی و نوسازی شده اظهار کرد: با بهره برداری از مجتمع‌های ماده 42 قانون مبارزه با مواد مخدر کشور مبنی بر تفکیک و ایجاد اردوگاههای کار درمانی و حرفه آموزی به متهمان جرایم مواد مخدر سارنه زندانیان در این استان به نزدیک 8 الی 9 متر خواهد رسید.

وی اضافه کرد: اگرچه سیاست کلی بر پایه کاهش تعداد زندان ها و پیشگیری تدیون شده اما بدلیل فرسودگی و برخورداری زندانیان از فضای استاندارد انتقال و یا بهسازی زندان‌ها در دستور کار قرار دارد. 

مدیرکل امور زندان‌های استان آذربایجان غربی در پایان ابراز امیدواری کرد مطالعات در زمینه مکان احداث زندان جدید مهاباد به نتیجه برسد و در سال 98 عملیات کلنگ زنی آن انجام شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد