تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۸ شهريور ساعت ۲۱:۱۶ بازدید: 6427      نظرات: 2      کد مطلب: 12635
سد مهاباد قربانی گرفت

یک جوان جان خود را از دست داد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از غرق شدن فردی جوان در سد مهاباد خبر داد.

رحمن احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال تماس شهروندان با آتش نشانی مبنی بر غرق شدن یک فرد در سد مهاباد نیروهای این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: این جوان مهابادی که به همراه خانواده خود برای تفریح به سد مهاباد در محور پسوه رفته بود، بعد از شنا کردن بدلیل آشنا نبودن با فنون شنا غرق می‎شود.

احمدی تصریح کرد: نیروهای این سازمان بعد از یک ساعت تلاش جسد وی را یافته و از آب بیرون آوردند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: بدلیل اینکه این حادثه در روز تعطیلی و در نقطه اوج ترافیکی روی داده نیروهای این سازمان بدلیل دوری مسافت و ترافیک زیاد در عرض چند دقیقه به محل رسیده‌اند امکان نجات فرد را نداشته‌اند.

احمدی با بیان اینکه حداکثر زمان برای نجات یک فرد که غرق می‌شود کمتر از 10 دقیقه است اظهار کرد: تأخیر در تماس و مسافت جاده این امکان را نمی‌دهد که نیروهای این سازمان در کمتر از 10 دقیقه به محل حادثه برسند.

وی افزود: استقرار نیروهای غریق نجات در سد مهاباد موضوعی است که باید نیروهای هلال احمر و امور آب در خصوص آن تصمیم گیری نمایند و سازمان آتش نشانی مهاباد نیرو و امکاناتی برای انجام عملیات غریق نجات فوری در اختیار ندارد، لذا شهروندان و مسوولان باید این نکته را درنظر داشته باشند تنها راه نجات فردی که در حال غرق شدن است حضور نیروی غریق نجات در محل است.

احمدی با بیان اینکه نجات جان شهروندان در اولویت اصلی این سازمان قرار دارد اظهار کرد: برای نجات شهروندان هرچه درتوان داریم بکار می‌گیریم اما در حوادث غرق شدگی در سد مهاباد بارها هشدار داده‌ایم که بدلیل ممنوعیت شنا و قوانین امکان استقرار تیم غریق نجات آتش نشانی در سد مهاباد وجود ندارد و نیروهای این سازمان غواص هستند و بیشتر در زمینه یافتن جسد فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه از تکرار حادثه غرق شدگی در رودخانه مهاباد خبر داد و گفت: دو عضو یک خانواده که برای تفریح به حاشیه رودخانه مهاباد رفته بودند بدلیل سهل انگاری دچار حادثه می‌شوند ولی با اقدام به موقع چند فرد ماهر در شنا از مرگ حتمی نجات می‌یابند.

وی افزود: در ماههای گذشته چند نفر در این نقطه دچار حادثه شده اند و پدر فداکار سردشتی نیز در همین محل جان خود را از دست داد.

رحمان احمدی در پایان اظهار کرد: امسال در سد مهاباد حادثه غرق شدگی روی نداده و امروز اولین حادثه غرق شدگی در سد مهاباد بود که منجر به مرگ یک نفر شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

haneh ۱۳۹۸/۶/۱۲
ولاهی سدجیگای مله کردن نه
2
1
پاسخ به این اظهارنظر

چیا خضرپور ۱۳۹۸/۶/۹
والاهی سد جیگای مله کردن ن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد