تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۸ شهريور ساعت ۱۰:۱۴ بازدید: 388      نظرات: 2      کد مطلب: 12631

جمع‌آوری ۵۴ متکدی در مهاباد


معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۴ متکدی و کارتن‌خواب از سطح این شهر جمع‌آوری و ساماندهی شدند.

حسن گیته، با اشاره به اینکه وجود متکدی درمهاباد چهره این شهر فرهنگی را زشت کرده است، افزود: ۲۳ نفر از متکدیان جمع‌آوری شده مرد و ۳۱ نفر آنان نیز زن هستند.

گیته، با بیان اینکه بیشتر متکدیان از شهرهای اطراف به مهاباد آمده و اقدام به تکدی‌گری می‌کنند ،گفت: ۳۴ نفر از مجموع متکدیان جمع‌آوری شده افراد غیر بومی هستند.

وی تصریح کرد: متکدیان پس از جمع‌آوری درمکانی موقت نگهداری و سپس با تهیه بانک اطلاعاتی از آنان ضمن دریافت تعهد برای گدایی نکردن تحویل خانواده‌ها و شهرهای خود می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد گفت: ۱۸ نفر از متکدیان جمع‌آوری شده تحت پوشش اداره بهزیستی و ۱۷ نفر آنان هم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بودند.

وی، با بیان اینکه طرح جمع‌آوری متکدیان بطور مرتب در طول سال اجرا می‌شود، اضافه کرد: روزانه یک گروه سه نفره به همراه یک دستگاه خودرو مخصوص جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر وظیفه جمع‌آوری این افراد را بر عهده دارند.

منبع: صدا و سیما 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۶/۸
امروز درمسجد شهرک کارمندان 5نفر متکدی ۳زن و۲تا مرد وجود داشت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۶/۸
با اینکه میگویند که ۵۴ نفر راجمع آوری کردند ولی هنوز هم تعداد زیادی در سطع شهر مشغول به این کار هستند الخصوص روزهای جمعه در مساجد ما شاهد تعدا دی از این زنان هستیم که در مسجد شهرک کارمندان روز جمعه مشغولند رسیدگی شود با تشکر

نظر خود را براي ما ارسال كنيد