تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ شهريور ساعت ۲۳:۲۴ بازدید: 1093      نظرات: 1      کد مطلب: 12626

واکنش نماینده جعبه سازان مهاباد به انتقاد باغداران از گرانی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به دنبال انتقاد تعدادی از باغداران به گرانی جعبه و سبد میوه و عدم بررسی موضوع، نماینده جعبه سازان مهاباد به این انتقاد واکنش نشان داد.

ویسه ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: جعبه سازی همانند بسیاری از تولیدات دیگر وابسته به مواد خام و عرضه و تقاضا است.

وی افزود: افزایش تقاضا برای مواد خام و یا عرضه محصولات در میزان این قیمت تأثیر مستقیم دارد.

ابراهیمی تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل برهم خورد تعادل در بازار، افزایش تقاضا  و کمبود عرضه مواد خام ورود دلالان و یا باغدارانی است که برای کسب سود و یا درآمد بیشتر اقدام به خرید مواد خام کرده‌اند.

ابراهیمی تصریح کرد: در سال گذشته افزایش زیاد تقاضا باعث گرانی در مواد خام تولید جعبه شد و درکنار آن برخی افراد با خرید مواد بی کیفیت و ارزان قیمت تعادل بازار را برهم زدند به نحوی که قیمت مواد خام تا 2 برابر و حتی بیشتر افزایش یافت.

وی اضافه کرد: فروش جعبه با چک مدت دار از دیگر دلایل افزایش قیمت این کالا در بازار است، این درحالی است که تولیدکنندگان بدلیل مشکلات توان رقابت با دلالان را ندارند.

نماینده جعبه سازان مهاباد در ادامه اظهار کرد: افزایش هزینه‌های تولید، کاهش مواد خام و به تبع آن افزایش قیمت تمام شده باعث شد که تولیدکنندگان مهاباد نتوانند سود تعیین شده از تولید را کسب کنند و با 10 درصد سود اقدام به فروش محصولاتشان نمایند.

ویسه ابراهیمی افزود:درحال حاضر 14 کارخانه سبدسازی در این شهرستان وجود دارد که همگی با مشکل تأمین مواد اولیه با نرخ پایین دست و پنجه نرم می‌کنند و در بسیاری از موارد تنها هزینه تولید محصول را از باغدارانی که مواد خام را سال گذشته خریداری نموده‌اند دریافت می‌کنند.

وی در پایان تصریح کرد: تولیدکنندگان جعبه و سبد در مهاباد مایلند درصورت تآمین مواد اولیه با قیمت پایین محصولاتی ارزانتر تولید نمایند ولی با این افزایش قیمت هزینه های تولید آنها نیز مجبورند محصولاتشان را با قیمتی بالاتر از قبل بفروش برسانند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیامک .افشاری ۱۳۹۸/۶/۷
باسلام .نظر اقای ویسه قابل قبول نیست زیرا که مواد اولیه جعبه پلاستیکی از محصولات پترشیمی کشور است .وجزو موارد تعضیراتی هستش پس بهتر بجای نظر دهی ازتعضیرات جهت پایه قیمت جعبه کمک بگیر

نظر خود را براي ما ارسال كنيد