تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ شهريور ساعت ۲۰:۴ بازدید: 704      نظرات: 0      کد مطلب: 12623

افتتاح چند پروژه گازرسانی به روستاهای مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در پنجمین روز از هفته دولت با حضور مسوولان شهرستانی و استانی چند پروژه گازرسانی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

صبح امروز با حضور مسئولان بطور نمادین گازرسانی به دو روستای دوستالی و گاپیس به نیابت از روستاهای این شهرستان افتتاح شد.

جلال شمس برهان رییس شرکت گاز مهاباد در آیین افتتاح گازرسانی به روستای دوستالی اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون 4 روستای محور مهاباد – برهان از نعمت گاز بهره مند شده اند و امروز نیز عملیات گازرسانی به روستای دوستالی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 300 میلیون تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: نزدیک به 10 هزار متر لوله گذاری برای این طرح انجام شده و 73 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

شمس برهان تصریح کرد: در ایام هفته دولت تزریق گاز روستایهای زگ ‌‌دراو، برده میش، کپه کند، قره بلاغ در محور 2 جاده برهان شامل 18 روستای دیگر صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: سال قبل نیز 6 روستای محور 2 جاده برهان شامل روستاهای لاچین شیلاناوی، ساروانان، حه‌وتوانان، قلات و بصری گازدار شده و روستائیان از گاز لوله کشی شده استفاده می نمایند.

رییس شرکت گاز مهاباد در ادامه اظهار کرد: با افتتاح پروژه‌های گازرسانی به روستای دوستالی به نیابت از چند روستای این محور تعداد 139 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

شمس برهان اضافه کرد: در سطح شهرستان مهاباد درصد بهره مندی روستاها از گاز طبیعی از 37 درصد در سال 94 به بالای 80 درصد تا پایان سال 98 می‌رسد.

وی از تمامی صاحبان صنایع، کارخانجات، مرغداری‌ها و باغات در مسیرهای این روستا خواست با مراجعه به اداره گاز و تکمیل پرونده نسبت به گاز دار نمودن املاک خود اقدام نمایند.

جلال شمس برهان در ادامه با اشاره به تلاش و پیگیری مسوولان برای گازرسانی به روستاهای این شهرستان اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و حضور مهندس مشاور وزیر نفت در مهاباد، برای اولین بار مجوز گازدار کردن صنایع و مرغداری‎ها از 3 عدد در سال به 56 عدد افزایش یافته است.

در ادامه پروژه‌های افتتاحی شرکت گاز در شهرستان مهاباد در مراسمی عملیات افتتاح گازرسانی در روستای گاپیس این شهرستان به نیابت از 5 روستای بخش مرکزی افتتاح شد.

جلال شمس برهان در این مراسم اظهار کرد: 18 میلیارد و 633 میلیون تومان اعتبار برای گازدار نمودن این روستاها هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای گازدار نمودن این 5 روستا نزدیک به 33 کیلومتر لوله گذاری صورت گرفته افزود: 656 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد و در اسرع وقت عملیات اشتراک پذیری روستائیان صورت می‌گیرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد