تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ شهريور ساعت ۱۸:۴۸ بازدید: 1149      نظرات: 0      کد مطلب: 12622

کلنگ زنی بزرگترین پروژه عمرانی شهرداری مهاباد دردوره پنجم


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درپنجمین روز از هفته دولت شهرداری و شورای شهر مهاباد بزرگترین پروژه دوره پنجم را کلنگ زنی کردند.

ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر مهاباد در آیین کلنگ زنی پروژه بزرگ ایجاد روگذر و کمربندی از تاج سد مهاباد به محله مسکونی جانبازان اظهار کرد: پروژه فاخر و عملکردی اتصال تاج سد مهاباد به منطقه جانبازان که در طرح تفصیلی پیش‌بینی شده با اعتباری نزدیک به 11 میلیارد تومان کلنگ زنی می‌شود.

وی با بیان اینکه مجری این طرح مهندسین مشاور شرکت نوآوران طرح و برنامه است افزود: پیش بینی می‌شود این پروژه تا قبل از پایان دوره پنجم شورای شهر افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

کریمی تصریح کرد: در این پروژه 135 هزار مترمربع خاکبرداری و 477 هزار و 600 متر مربع آسفالت انجام می‌شود.

سخنگوی شورای شهر مهاباد در پایان اظهار کرد: با افتتاح و به بهره برداری رسیدن این پروژه دسترسی به پهنه گردشگری شهر  تسهیل و ترافیک آن در روزهای تعطیلی به حداقل می‌رسد.

ایجاد روگذر و کمربندی تاج سد مهاباد به منطقه جانبازان این شهر مردادماه سال گذشته در جلسه کمیسیون عمران با حضور کارشناسان و مهندسین مشاور طرح پیشنهاد شد و بعد از اصلاحات طرح و رفع نقاط ضعف در دستور کار قرار گرفت.

کلنگ زنی این طرح کلان شهرداری درحالی صورت می‌گیرد که شهرداری با کاهش شدید درآمد روبرو بوده طرح کمربندی داشامجید مهاباد بعد از گذشت 2 سال زمین گیر شده است.

به گزارش هاژه، کامران علیزاده آذر شهردار سابق مهاباد در زمان تصدی در گفتگو با رسانه‌ها زمان بهره برداری از کمربندی داشامجید را شهریور امسال اعلام کرده بود اما با بارش‌های زیاد و ریزش دیوار در چند نقطه از شهر افتتاح آنرا به زمانی دیگر موکول کرد.

وی اردیبهشت امسال در نشست خبر با اصحاب رسانه گفت: با توجه به بحث های فنی و ایمنی که اخیرا مطرح شده، خطراتی وجود دارد که اولویت با ایمن سازی و رفع خطرات آن است بنابراین بعید به نظر می رسد که بتوانیم امسال( سال 98) این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

با توجه به عدم تحقق بودجه شهرداری مهاباد در سال گذشته و انتخاب شهردار جدید علی‌رغم برخی انتقادها افتتاح این پروژه کلان به چالش و امتحانی برای شورای دور پنجم و شهردار جدید تبدیل شده است.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد