تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۸:۳۲ بازدید: 3929      نظرات: 3      کد مطلب: 2237

آیین بزرگداشت دکتر "مصطفی خرم‌دل" در سنندج برگزار شد


مراسم بزرگداشت دکتر «مصطفی خرم دل» مترجم، قرآن‌پژوه، اسلام‌شناس و مفسر کورد روز پنج شنبه، بیستم آبان ماه در دانشگاه کردستان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه به نقل از ایسنا، در این آیین، «محسن شاه رضایی» مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم بنیاد نخبگان کشور، «فردین اخلاقیان» رئیس دانشگاه کردستان، دکتر «محمود ابراهیمی» استاد پیشکسوت و بازنشسته دانشگاه کردستان، «محسن پیشوایی علوی» رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه کردستان، دکتر «محمدعلی کوشا» قرآن پژوه و استاد حوزه و دانشگاه و دکتر «محمود ویسی» قرآن پژوه و استاد گروه فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی تهران، در بخش‌های مختلف به معرفی شخصیت و جایگاه علمی و فرهنگی استاد خرم‌دل پرداختند.

دکتر «مصطفی خرم دل» قرآن پژوه نام آوازه کورد، نیز در این آیین طی سخنانی کسب رضای خداوند را بالاتر از هر چیزی دانست و گفت: همواره باید در طلب رضای الهی باشیم و این مهم را در زندگیمان پیاده کنیم.

وی افزود: افرادی که در زمینه قرآن کریم فعالیت می‌کنند، باید سختی‌ها را تحمل کرده و تکلیف خود را نسبت به دین اسلام ادا کنند.

این مفسر نام آشنای کورد، به غنیمت شمردن فرصت‌ها و لحظات زندگی تاکید کرد و گفت: از زمانی که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید و بنده تا زمانی که زنده باشم می‌خوانم و می‌نویسم.

در پایان این مراسم، دکتر مصطفی خرم دل مورد تجلیل قرار گرفت.

دکتر «مصطفی خرم دل» متولد سال 1315 شمسی در روستای «دهبکر» از توابع شهرستان مهاباد است. 

تفسیر نور(به فارسی)، المقتطف(تفسیر قرآن به عربی)، شنه‌ی ره‌حمه‌‌ت(تفسیر قرآن به زبان کوردی)، دستور زبان فارسی، دستور زبان کوردی، گنجینه صرف و نحو عربی، ترجمه فی ظلال القرآن در 15 جلد و ده‌ها اثر دیگر از تالیفات درخشان استاد خرم‌دل است.

وی هم اکنون ساکن مهاباد بوده و از شخصیت‌های علمی و دینی مشهور در سطح ایران و جهان اسلام است.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

احمد ۱۳۹۵/۸/۲۲
پشنهادمیگرددخیابان یامکانی مهم بنام ایشان گرددالبته تازنده اندوخداوندسالهای طولانی همراه سلامت به استادعطافرمایند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

اسعد عبدالهی ازمهابار ۱۳۹۵/۸/۲۰
واقعا انسان بزرگ وشریف وعالمی است به مانندبزرگانی چون هه ژاروهیمن
11
1
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان ۱۳۹۵/۸/۲۰
وجود چنین نازنینمردی برای هر شهری افتخار بزرگیست

نظر خود را براي ما ارسال كنيد